На "Велику реставрацію" у 2021 році не потрапили об'єкти Харківщини

На "Велику реставрацію" у 2021 році не потрапили об'єкти Харківщини

На "Велику реставрацію" у 2021 році не потрапили об'єкти Харківщини
musrepin1969 | wikipedia | Павло Пахоменко

Жоден з трьох відібраних об'єктів Харківської області за програмою "Велика реставрація" не фінансуватимуть у 2021 році.

Об'єкти Харківської області не потрапили до переліку першочергових, затверджених Міністерством культури, розповів в ефірі "Українського радіо Харків" начальник обласного управління туризму Олександр Костін.

"На офіційному ресурсі Міністерства культури опублікований наказ. З-понад 120 обрали тільки 22 об'єкти. На жаль, наші три об'єкти туди не потрапили", — сказав Костін.

Він нагадав, що Харківська область подавала на програму "Велика реставрація" 11 об'єктів. Три відібрані проєкти зайняли 42, 92 та 97 місця у рейтингу.

"Це був попередній перелік, 11 об'єктів. Після цього у грудні Міністерство культури затвердило офіційно постановою Кабінету міністрів відповідний порядок критеріїв, хто може брати участь у цьому конкурсі і на яких умовах. На жаль, у цій постанові було обмеження: вона стосувалася виключно об'єктів державної форми власності. З цих 11 об'єктів — Шарівка, Пархомівка, Сковородинівка, музичне училище — комунальної форми власності, і юридично вони не могли брати участі у цьому конкурсі", — пояснив Костін.

В Харківській облдержадміністрації сподівалися на зміни до Порядку конкурсу і подали серед об'єктів приміщення комунальної власності.

"Але за підсумками станом на сьогодні зміни не внесені, тому у відборі взяли участь тільки два об'єкти державної форми власності, а у загальний перелік потрапили три, в тому числі бібліотека Короленка, але вони напряму як об'єкт Міністерства культури подавали, без нас", — сказав Костін.

Документація щодо об'єктів, які не пройшли відбір, належно підготовлена, запевнив начальник управління туризму.

"Це був один з етапів, тобто, як ми зрозуміли, цей проєкт буде і надалі реалізовуватися Міністерством культури України. Буде змога і у подальшому подавати наші проєкти. Ми сподіваємось, що будуть внесені зміни, щоб туди допустили об'єкти комунальної форми власності. І це нам дасть можливість і Сковородинівку подати, і палацо-парковий комплекс "Шарівка", — зазначив Костін.

Що відомо

  • Проєкт "Велика реставрація" є продовженням президентської програми "Велике будівництво". За три роки планували відремонтувати 150 історичних та культурних об’єктів по всій Україні.
  • Директорка Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації Людмила Терещенко казала, що до пріоритетних об'єктів відносяться Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди та Шарівський палацово-парковий комплекс "Садиба".
  • 18 травня стало відомо, що з переліку харківських об'єктів відбір пройшли три — Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка, Університетська церква та Військове училище ("Штаби військових поселень") у Чугуєві. За кошти програми планується розробка науково-проєктної і кошторисної документації на реставрацію Військового училища та Університетської церкви, а також реставраційний ремонт фасадів та покрівлі бібліотеки Короленка.
  • В Мінкульті повідомили, що перелік проєктів, рекомендований експертною групою, був визначений з урахуванням: об’єктивності та повноти інформації у заявках, дотримання принципу територіальності розташування пам'яток культурної спадщини, об'єктів — пам'яток культурної спадщини, на яких уже розпочато роботи з реставрації, консервації, ремонту, а також фінансування на поточний рік.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди