Стало відомо, які об'єкти Харківщини відібрали на "Велику реставрацію"

Стало відомо, які об'єкти Харківщини відібрали на "Велику реставрацію"

Стало відомо, які об'єкти Харківщини відібрали на "Велику реставрацію" Фото Павла Пахоменка

Серед 11 об'єктів, які Харківська область подала на державну програму "Велика реставрація", відібрали три — це Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка, "Університетська церква" та "Військове училище" у Чугуєві.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики.

"Перелік сформований з урахуванням рейтингу та із зазначенням набраних балів, а також середньою оцінкою проєкту (першими у переліку зазначені проєкти, які набрали найбільшу суму балів)", — пояснили у відомстві.

Об'єкти Харківщини — на 42, 92 та 97 місцях.

  • Розробка науково-проєктної і кошторисної документації на реставрацію та пристосування для розміщення багатофункціонального музейного та культурно-туристичного комплексу пам’ятки архітектури національного значення "Військове училище" (охоронний номер 704), яка розташована за адресою: Харківська обл., м. Чугуїв, пл. Соборна, 2. Середній бал проєкту — 54.
  • Ремонт (реставраційний) фасадів та покрівлі будівлі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка за адресою: пров. Короленка, 18 у м. Харків (пам'ятка архітектури та містобудування місцевого значення "Бібліотека ім. Короленка", охоронний номер 153). Середній бал проєкту — 48.
  • Розробка науково-проєктної і кошторисної документації на реставрацію та пристосування для розміщення історико-культурного центру на базі пам’ятки архітектури національного значення "Університетська церква" (охоронний номер 694/2), яка розташована за адресою: Харківська обл., м. Харків, вул. Університетська, 25. Середній бал проєкту — 46,60.

За інформацією Мінкультури, до програми "Велика реставрація" загалом допустили 109 проєктів з 211. Частину з них не розглянули, "оскільки вони є об’єктами комунальної форми власності, що суперечить Порядку відбору проєктів".

Список проєктів, які реалізують першими, обіцяють опублікувати на сайті Міністерства найближчим часом.

Що відомо

  • Проєкт "Велика реставрація" є продовженням президентської програми "Велике будівництво". За три роки планували відремонтувати 150 історичних та культурних об’єктів по всій Україні. Бюджет на цей рік — 2 млрд грн.
  • Директорка Департаменту культури і туризму Харківської облдержадміністрації Людмила Терещенко казала, що до пріоритетних об'єктів відносяться Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди та Шарівський палацово-парковий комплекс "Садиба". Конкурсний відбір вони не пройшли.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди