Кладовище або свердловина: у Рівному думають, що робити з похованнями на околиці

Кладовище або свердловина: у Рівному думають, що робити з похованнями на околиці

Кладовище або свердловина: у Рівному думають, що робити з похованнями на околиці

Частину жителів мікрорайону Новий Двір у Рівному обурює пропозиція депутатки Рівнеради Ірини Пилипчук закрити місцеве кладовище. Півтора десятка осіб прийшли на засідання сесії з проханням не підтримувати рішення. Людей непокоїть, що жителів їхнього мікрорайону ховатимуть на віддалених цвинтарях. Ірина Пилипчук пояснює свою ініціативу тим, що кладовище негативно впливає на екологію. 

На кладовищі на вулиці Чорновола ховають людей з 91-го року. Але тепер депутатка Рівнеради Ірина Пилипчук пропонує закрити його через негативний вплив на довкілля. І на засіданні сесії закликає міського голову звернутися до прокуратури та відповідних інспекцій.

Депутатка Рівнеради Ірина Пилипчук:

– Мова йде про рівненське унікальне родовище питних вод, це є стратегічні запаси всього міста Рівного. Біля них було облаштовано кладовище. Я вас дуже прошу, Володимир Євгенович, дати протокольне доручення всім державним органам, щоб була проведена всебічна перевірка, мусять долучитися і екологічні служби, і санітарні служби.

Частина жителів мікрорайону – проти закриття. Сказати про це вони прийшли на сесію.

Жителька мікрорайону Леся Семак:

– Місце розташування кладовища набагато вище від рівня річки. Ями копають тільки два метри глибиною, там води близько немає. Тим більше, що там унікальна глина. А глина робить хороший замок. Як закрити кладовище – то треба надати нам місце, щоб ми знали, куди нас повезуть. Пані депутатша мотивує, що повезуть нас на Молодіжне. Думаю, там теж ніхто нас не чекає, бо там кладовище, з яким теж скоро щось треба думати. Скоріше всього, як закриють, повезуть в Омеляну.

Ірина Пилипчук просить колег вплинути на депутата Анатолія Чугуєвця. Мовляв, той поширює листівки із наклепом стосовно її причетності до ситуації з цвинтарем. Пан Чугуєвець переконує присутніх, що там лише правда, яка допоможе зібрати підписи за продовження роботи об’єкта.

Депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець:

– За тиждень поставили більше ста підписів проти закриття існуючого Новодіврського кладовища. Там не так свердловини, як сват, який проживає недалеко і не хоче, щоб там було кладовище всупереч думки всіх мешканців Нового Двору.

Депутка Рівнеради Ірина Пилипчук:

– Дійсно, недалеко, біля кладовища проживає мій сват. Але я хочу, щоб кожна людина зробила чіткий аналіз. Як може закриття чи не закриття кладовища змінити отой вигляд, який є? Він такий і залишиться назавжди.

Міську владу про шкоду цього кладовища для довкілля повідомила Держпродслужба і один з народних депутатів, розповідає міський голова. Тож він не виключає, що цвинтар може впливати на воду. Але вважає правильним закрити не кладовище, а свердловину.

Міський голова Рівного Володимир Хомко:

– Води в місті настільки багато, в зв’язку з тим, що ми втричі зменшили водоспоживання, що у нас сім водозаборів, ми можемо будь-який забор закривати-відкривати. Наші водоносні горизонти захищені водоопорами, а в нас три водоносні горизонти – перший крейдяний, ми воду вже не беремо. Беремо з Каніловського і Горбаківського, які на глибині 500 метрів.

Голова пропонує громаді зібрати триста підписів під петицією для офіційного розгляду питання на сесії.

Автор: Володимир Струс

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди