Українець Говоров - срібний призер Євро з плавання на 50 м батерфляєм. Він програв "золоту" 0.01 сек

. AP Images

Усього 0.01 секунди від "золота".

Український плавець Андрій Говоров - віцечемпіон Європи на дистанції 50 метрів батерфляєм! У фінальному запливі 29-річний Говоров показав результат 23.01 секунди, програвши переможцю всього 0.01 секунди.

Спринтерська дистанція батерфляєм - коронна для Говорова, він перемагав на ній на двох попередніх Євро, а також є світовим рекордсменомСвітовий рекорд встановив у 2018 році в Римі - 22.27 секунди.

На Євро-2021 Говоров приїхав у статусі чинного чемпіона, а також одного з головних фаворитів. У попередніх запливах українець підтвердив цей статус: з сьомим часом пройшов перший раунд, а в півфіналі показав абсолютно найкращий час серед усіх спортсменів (22.97 секунди).

Тож у фіналі Говоров розташувався на центральній - четвертій доріжці. Його головними суперниками були росіянин Андрєй Мінаков (рекордсмен серед юніорів) та угорець Себастьян Шабо.

Андрій Говоров показав найкращий час реакції на старті, тримався лідером більшу частину дистанції, але на фініші програв боротьбу за "золото". Угорський плавець випередив його уже на останньому дотику - 0.01 секунди різниці.

• Чемпіонат Європи з плавання. 50 м батерфляєм. Результат
  1. Себастьян Шабо (Угорщина) - 23.00 сек
  2. Андрій Говоров (Україна) +0.01 сек
  3. Андрєй Жилкін (Росія) +0.08 сек

Для України - це друга медаль на Євро-2021 з плавання. Чемпіоном Європи на дистанції 1500 метрів вільним стилем став Михайло Романчук.

Усі медалі Говорова на Євро з плавання (50-метровий басейн)

• "золото": 50 м батерфляєм (2016 та 2018)
  • "срібло": 50 м вільним стилем (2016), 50 м батерфляєм (2021)
  • "бронза": 50 м вільним стилем (2012), 50 м батерфляєм (2014)