У Румунії виставили на аукціон літак диктатора Чаушеску

У Румунії виставили на аукціон літак диктатора Чаушеску

У Румунії виставили на аукціон літак диктатора Чаушеску
Лідер Румунії Ніколае Чаушеску в аеропорту Бухареста у травні 1987 року. Фото: AP.

Президентський літак покійного комуністичного лідера Румунії Ніколае Чаушеску виставили на аукціон. Стартова ціна "лоту" складає всього 25 тисяч євро.

Як повідомляє CNN, літак Rombac 1-11, який використовувався для офіційних польотів диктатора між 1986 і 1989 роками, виставлять на аукціон 27 травня з початковою ціною 25 тисяч євро (близько 30 тисяч доларів).

Аукціонне агентство Artmark, яке проведе торги вказує, що літак на 119 місць "вважається цінністю місцевої авіаційної промисловості". Він є однією з дев'яти моделей Rombac 1-11, побудованих за британською ліцензією у Румунії.

Додається, що іншу модель цього літака раніше використовував колишній президент країни Іон Ілієску. Вона також буде виставлена на продаж 27 травня.

Фото: CNN
CNN

"Враховуючи надзвичайну рідкісність цих моделей та значення моделі для технічної історії Румунії, два літаки були віднесені до категорії цінностей у пересувній національній культурній спадщині", — йдеться у повідомленні Artmark.

Вказується, що через статус "цінностей" літаки не можуть продати за межі Румунії.

Читайте також: Румунія повідомила про появу в країні "індійського" штаму коронавірусу

Що відомо про Чаушеску

Ніколае Чаушеску (1918 — 1989) — румунський державний, політичний і партійний діяч, президент Румунської СРР з 1974 року по 1989 рік. Його правління закінчилося державним переворотом, безпосереднім приводом до якого стали заворушення угорців в Тімішоарі у грудні 1989 року.

Під час державного перевороту Чаушеску вдалося втекти зі столиці, але в підсумку він був захоплений армією і разом зі своєю дружиною Оленою розстріляний 25 грудня 1989 року за вироком трибуналу.

Що відомо

  • 12 травня стало відомо, що Румунія виставить на аукціон літак диктатора Чаушеску.

Читайте також

ЄС відкрив кордони для вакцинованих туристів. Що це означає для українців.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок