Президентський літак покійного комуністичного лідера Румунії Ніколае Чаушеску виставили на аукціон. Стартова ціна "лоту" складає всього 25 тисяч євро.
Як повідомляє CNN, літак Rombac 1-11, який використовувався для офіційних польотів диктатора між 1986 і 1989 роками, виставлять на аукціон 27 травня з початковою ціною 25 тисяч євро (близько 30 тисяч доларів).
Аукціонне агентство Artmark, яке проведе торги вказує, що літак на 119 місць "вважається цінністю місцевої авіаційної промисловості". Він є однією з дев'яти моделей Rombac 1-11, побудованих за британською ліцензією у Румунії.
Додається, що іншу модель цього літака раніше використовував колишній президент країни Іон Ілієску. Вона також буде виставлена на продаж 27 травня.

"Враховуючи надзвичайну рідкісність цих моделей та значення моделі для технічної історії Румунії, два літаки були віднесені до категорії цінностей у пересувній національній культурній спадщині", — йдеться у повідомленні Artmark.
Вказується, що через статус "цінностей" літаки не можуть продати за межі Румунії.
Читайте також: Румунія повідомила про появу в країні "індійського" штаму коронавірусу
Що відомо про Чаушеску
Ніколае Чаушеску (1918 — 1989) — румунський державний, політичний і партійний діяч, президент Румунської СРР з 1974 року по 1989 рік. Його правління закінчилося державним переворотом, безпосереднім приводом до якого стали заворушення угорців в Тімішоарі у грудні 1989 року.
Під час державного перевороту Чаушеску вдалося втекти зі столиці, але в підсумку він був захоплений армією і разом зі своєю дружиною Оленою розстріляний 25 грудня 1989 року за вироком трибуналу.
Що відомо
- 12 травня стало відомо, що Румунія виставить на аукціон літак диктатора Чаушеску.
Читайте також
ЄС відкрив кордони для вакцинованих туристів. Що це означає для українців.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!