У Херсоні відкрили перший сортувальний центр для сміття

У Херсоні відкрили перший сортувальний центр для сміття

У Херсоні відкрили перший сортувальний центр для сміття
Суспільне Херсон

У Херсоні відкрили перший сортувальний центр для сміття. За словами організаторів зробили це для того, щоб зменшити обсяг відходів, які потрапляють на полігони, сміттєзвалища та у природу.

10 година. Консультант сортувального центру перебирає вторсировину, яка встигла назбиратися за кілька днів роботи. Матеріали для переробки складають до великих пакетів, обов’язково зважують та відносять на склад, де сировина чекатиме відправки на переробку. Всього тут приймають 30 видів фракцій безплатно. Гума, текстиль, дзеркала, електроніка, кераміка і шини – за гроші, - розказав керівник підприємства.

"Які відходи є неперероблюваними? Без маркування, комбіновані матеріали, коли там декілька матеріалів і їх неможливо роз’єднати. Дзеркало складається з декількох видів матеріалів, там спеціальна переробка", - каже Сергій Дудка.

У Херсоні відкрили перший сортувальний центр для сміття
Суспільне Херсон

Перший сортувальний центр у Херсоні офіційно відкрили учора. Юлія Тищенко принесла сумку з алюмінієвими бляшанками.

"Звернула увагу, коли відпочивала у Скадовську, що це - якісна вторсировина, це - алюміній, який коштує грошей, але ми бачимо, як ці бляшанки валяються", - розповіла керівниця центру екологічної інформації у Херсонській обласній бібліотеці ім. О. Гончара Юлія Тищенко.

Разом із іншими волонтерами, представниця громадської організації "А що зробив ти?" Анастасія Онищенко організовує суботники і прибирає на пляжі "Лілея", в Антонівці. Серед сміття багато пластикових пляшок,- говорить вона.

" У нас такої практики не було ще. Ми його не сортували. Складали в пакети і вивозили на сміттєзвалище. І зараз маємо ініціативу і отримаємо більше інформації", - каже Анастасія.

Мінімум 2 сортувальних центри має бути на один район Херсона, розказала доцентка кафедри екології та сталого розвитку Херсонського держаного аграрно - економічного університету Вікторія Алмашова.

" Щоб принести тверді побутові відходи, які утворилися у вас безпосередньо вдома, спочатку їх треба помити, якщо це - тетрапаки з-під соку, їх треба помити, спресувати, складувати протягом місяця і принести сюди. Якщо у вас є склобой, можете принести його у спеціальній пластмасовій тарі", - розповідає Вікторія Алмашова.

У Херсоні відкрили перший сортувальний центр для сміття
Суспільне Херсон

Сьогодні за перші години роботи до центру прийшло кілька людей дізнатися інформацію. Сподіваються, що до вечора почнуть зносити сировину.

"В Україні немає проблеми з переробкою, в Україні є проблема із вторинною сировиною", - каже директор підприємства Сергій Дудка.

Вибір редакції

На початок