Франківські інтерни розповіли про роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19

Франківські інтерни розповіли про роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19

Франківські інтерни розповіли про роботу з пацієнтами, хворими на COVID-19

Минулого тижня в Івано-Франківську відбулася звітна наукова конференція інтернів. З якими труднощами та викликами стикаються у роботі, як практичний досвід ліг в основу наукових напрацювань, Суспільному Карпати розповіли випускники ІФНМУІвано-Франківський національний медичний університет, лікарі-інтерни Вікторія Шушваль та Оксана Кишинська.

"Заочна частина інтернатури проходила на базі Центральної міської клінічної лікарні у кардіологічному відділенні, – розповідає лікарка-інтерн Оксана Кишинська. – У квітні 2019 року це відділення перекваліфікували у відділення хворих на COVID-19. Воно було закритим, режимним. Моя інтернатура перетворилася на боротьбу із коронавірусом, тобто терапевтична практика була спрямована на надання допомоги тяжким хворим".

Перевестися в інший відділ молода фахівчиня не хотіла. За її словами, це був шанс здобути безцінний досвід. Зараз на науково-практичній конференції Оксана Кишинська представила наукове дослідження за результатами лікувальної роботи – "Вплив COVID-19 на перебіг серцево-судинних захворювань".

Вікторія Шушваль інтернатуру проходить на базі обласної клінічної лікарні. Проводить рентген-діагностику пацієнтів із COVID-19. Каже, що матеріалу для наукового аналізу було досить багато, адже більшість пацієнтів, яких досліджували, мали підтверджений діагноз COVID-19.

"У своїй науковій роботі "Променеві методи діагностики COVID пневмоній" я намагалася відкрити і показати основні прояви під час рентгенографії та комп'ютерної томографії, їхню доцільність і променеве навантаження", – говорить лікарка-інтерн.

Читайте також: "Робота зараз напружена". Як працюють франківські інтерни у відділеннях із хворими на COVID-19

Зараз основними дослідженням є рентгенографія та комп'ютерна томографія, додатковим – УЗД. Як зауважує Вікторія Шушваль, рентгенографія на ранніх етапах захворювання не є показовою, позаяк ранні ознаки ураження побачити неможливо. Натомість вона є ефективною при затяжних пневмоніях, у лежачих хворих, яким не має можливості зробити КТ.

"Комп'ютерна томографія дає значно більше променеве навантаження, ніж рентгенографія. Направлення дає лікар, – каже Вікторія Шушваль. – КТ не можна проводити частіше, ніж раз у сім днів. Рекомендовано проводити її, коли є позитивний ПЛР-тест, коли є симптоми COVID-19: ураження легень, катаральні явища та інші. З точністю до 100 % КТ дає можливість визначити ранні ознаки пневмонії".

До слова, цього року конференція інтернів в ІФНМУ вперше відбувалася в онлайн-форматі, молоді фахівці представили майже пів тисячі наукових досліджень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди