Шість кардіоприладів для Тернопільської дитячої лікарні придбали за благодійні кошти

Шість кардіоприладів для Тернопільської дитячої лікарні придбали за благодійні кошти

Шість кардіоприладів для Тернопільської дитячої лікарні придбали за благодійні кошти оригінальне

Для Тернопільської обласної дитячої лікарні придбали медичне обладнання для кардіообстежень. Про це Суспільному повідомив регіональний представник українського благодійного фонду "Серце до серця" Арсен Ляхоцький.

Це обладнання закупили за кошти, зібрані в 2019-му під час Всеукраїнської благодійної акції "Серце до серця".

Його передали: регіональний представник українського благодійного фонду "Серце до серця" Арсен Ляхоцький, голова облради Віктор Овчарук та заступник голови ОДА Арсен Марчишак.

Волонтери тоді зібрали понад 403 тисячі гривень. За допомогою закуплених апаратів пацієнтів обстежуватимуть безкоштовно.

Придбали шість приладів: дифібрилятор-монітор, електрокардіограф, кишеньковий пульсоксиметр, інфузійний насос, монітор електро- і кардіосигналів та вимірювач АТ-ват.

Яке саме обладнання потрібне для пацієнтів обласної дитячої лікарні – організатори акції запитували в лікарів медзакладу.

Для чого його використовують дефібрилятор-монітор розповів завідувач відділення анестезіології Михайло Галич:

"Це апарат, який використовується при складному порушенні ритму, такому як фібриляція. І тільки завдяки йому можна врятувати людське життя. Фібриляція зустрічається у дітей в критичному стані, а також після тривалих, важких анестезіологічних забезпечень. Часом – в дітей з вродженими вадами серця. Єдиним апаратом, який врятує їхнє життя, є дефібрилятор. Він також може вимірювати насичення крові киснем, частоту серцевих скорочень, записати кардіограму і проаналізувати".

Завідувачка відділення ультразвукової та функціональної діагностики Оксана Шило розповіла: електрокардіограф використовують, щоб діагностувати серцеві патології:

"Навантаження на апарати ті, що в нас є у відділенні, дуже велике. За 2019 рік проведено більше 7000 електрокадіографій у дітей. І особливість проведення у дітей трошки відрізняються від дорослих. Діти реагують на обстеження по-різному: одні – спокійно, інші – плачуть, і тому якість електрокардіографічного апарату дуже важлива при постановці правильного діагнозу".

Ірина Юрик, дитячий кардіолог:

"Доповненням до цього апарату є апарат, який вимірює електрокардіограму протягом доби. Так званий, добовий моніторинг електрокардіограми. Він важливий для дітей з порушеннями ритму. На короткій кардіограмі ми не завжди можемо виявити ті порушення, які ми можемо виявити за добу".

Також благодійники передали портативний пульсоксиметр – для вимірювання рівня кисню в крові, інфузійний насос, з яким пацієнт може ходити відділенням, не від’єднуючи крапельницю, та вимірювач артеріального тиску, розповіла Ірина Юрик. За її словами, цими апаратами пацієнтів обстежуватимуть безкоштовно.

Координатор благодійного фонду "Серце до серця" на Тернопільщині Арсен Ляхоцький каже – кошти на ці прилади в області минулого року збирали понад 600 волонтерів:

"Перший етап – це коли ми збираємо кошти тільки в приміщеннях: в своїх школах, вузах, тощо. Останній день акції – це єдиний день, коли ми виходимо на вулиці і там збираємо кошти. Це переважно театральний майдан Тернополя, де ми організовуємо якісь концерти, якісь флешмоби".

Акція "Серце до серця" в Україні і, в тому числі, на Тернопільщині, відбулася 14-рік поспіль. Цього разу вона проходила під гаслом "Дитяче серденько, живи!".

За словами Арсена Ляхоцького, у 2019-му році акція тривала з 1 до 30 квітня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди