Пенсія на картку: кого в першу чергу торкнуться нововведення на Хмельниччині

Пенсія на картку: кого в першу чергу торкнуться нововведення на Хмельниччині

Пенсія на картку: кого в першу чергу торкнуться нововведення на Хмельниччині Фото: Суспільне Поділля

Близько 400 заяв пенсіонери області подали до Пенсійного фонду аби отримувати пенсії у банківських установах замість пошти. Про це Суспільному розповів начальник головного управління Пенсійного фонду в Хмельницькій області Олександр Крупа.

Каже, з вересня більшість пенсіонерів мають перейти на отримання пенсій саме через банки, замість Укрпошти. Наразі, за його словами, у Хмельницькій області 65 відсотків одержувачів пенсій вже користуються банківськими послугами.

Начальник головного управління Пенсійного фонду в області Олександр Крупа каже, пенсійний фонд налагоджує роботу із банківськими установами щодо обслуговування пенсіонерів.

Хто має оформити банківську картку до 1 вересня

Наразі усім пенсіонерам готуються листи — повідомлення про зміну видачі пенсій.

“Усі пенсіонери, які до 1 вересня будуть змушені перейти на банківські картки будуть попереджені про це і до 1 вересня вони можуть написати заяву у сервісних центрах головного управління пенсійного фонду у Хмельницькій області і вибрати банк відкрити пенсійний рахунок в якому вони будуть отримувати свою пенсійну виплату. Людина може залишатися до 1 вересня на обслуговувані Укрпошти, і надалі. Не забороняється, просто може бути змінений спосіб оплати, швидше за все це буде здійснюватися не державою”, - додає Олександр Крупа.

Якщо пенсіонер не встиг оформити картку

Посадовець додає, розглядали й ситуації, у випадку якщо пенсіонер з будь-яких причин до 1 вересня не встигне обрати банк:

“Їй буде автоматично відкрито органами пенсійного фонду рахунок в ощадному банку, куди буде зараховуватися пенсійна виплата. Водночас за людиною залишається право у будь-який момент змінити банк, для цього потрібно лише заява до сервісного центру до органів пенсійного фонду”, - каже Олександр Крупа.

Хто зможе надалі отримувати пенсію через пошту

Пільговим категоріям громадян, які отримують пенсійні виплати буде здійснюватися доставка пенсії додому через відділення поштового зв’язку.

“Це пільгові категорії: особи старше 80 років, це інваліди першої групи, а також особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують стороннього догляду. Доставка пенсій пільговим категоріям буде здійснюватися за старою системою тобто пенсійний фонд буде оплачувати доставку через відділення поштового зв’язку відповідно до тарифів”, - пояснює Олександр Крупа.

Директор філії акціонерного товариства Укрпошта Микола Громов каже, Укрпошта і надалі буде продовжувати свою роботу у доставці пенсійних виплат, як на відділеннях, так і листоношами.

“Як сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль отримання пенсіонерами пенсій на картку то є можливість, то є право, а не обов’язок. Ми всіх пенсіонерів інформуємо про те, що всі, хто отримував пенсії від листоноші можуть і надалі отримувати пенсії від листоноші, тому що Укрпошта буде доставляти пенсії, як і доставляла. Банкомати і банки вони свою мережу не розширяють, вони навіть скорочують і єдиний форпост цивілізації в селах це Укрпошта”, - пояснює Олександр Крупа.

Микола Громов додає, всього у містах Хмельницької області 60 відділень і 550 відділень у сільській місцевості.

За словами Олександра Крупи всього у Хмельницькій області 395 тисяч пенсіонерів із них 136 тисяч пенсіонерів користуються послугами Укрпошти. З них 92 тисячі буде повідомлено про те, що потрібно переходити на банківські послуги, з яких 90 тисяч це особи старше 80 років, близько 2 тисяч інваліди першої групи та 900 осіб люди, які потребують сторонньої допомоги.

Що відомо

  • З 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога нараховуватимуться на банківський рахунок за винятком окремих категорій осіб
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди