Уряд підтримав дозвіл науковим установам заробляти на результатах досліджень

Уряд підтримав дозвіл науковим установам заробляти на результатах досліджень

Уряд підтримав дозвіл науковим установам заробляти на результатах досліджень УНІАН

Кабінет міністрів підтримав законопроєкт, який дозволить науковим установам і вишам отримувати прибуток від комерціалізації результатів досліджень.

Надалі законопроєкт "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо стимулювання інноваційної діяльності бюджетних установ" буде направлено до Верховної ради.

Як повідомили у пресцентрі Міністерства освіти і науки, зміни дають можливість державним науковим установам, університетам, академіям, інститутам отримувати власні надходження у вигляді дивідендів (доходу), нарахованих на акції (частки) господарських товариств. У статутних капіталах цих товариств мають бути майнові права інтелектуальної власності, які належать цим закладам. Це не стосується державних наукових установ оборонно-промислового комплексу.

"Збільшення власних надходжень закладів вищої освіти та наукових установ на 30% дозволить більше коштів виділяти на діяльність наукових парків. У такий спосіб вони матимуть додаткові ресурси для розвитку інноваційної діяльності. Також передбачено збільшення інвестиційної привабливості та доходів інвесторів у випадку реалізації спільних із науковими установами та університетами проєктів. Тобто ЗВО та НУ зможуть зараховувати до доходів спеціального фонду державного бюджету власні надходження у розмірі 30% у вигляді доходів від внесення майнових прав інтелектуальної власності на винаходи, моделі, промислові зразки, тощо", – пояснив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Відомство розраховує, що, якщо законопроєкт буде ухвалено, то це підвищить ефективність вкладених бюджетних коштів у науково-технічні дослідження та інноваційну діяльність, збільшить обсяг інвестицій в основний капітал суб’єктів інноваційної діяльності та частку інноваційної продукції в прирості валового внутрішнього продукту.

Що відомо

  • Кабінет міністрів дозволив іноземним вищим навчальним закладам відкривати філії в Україні.
  • Міністерство освіти і науки має намір запустити на електронному сервісі державних послуг "Дії" повний функціонал для електронного вступу до навчальних закладів.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди