"Якби був актором, мріяв би про Оскар. Я краєзнавець, то мріяв про "Степового орла" – лавреат премії

"Якби був актором, мріяв би про Оскар. Я краєзнавець, то мріяв про "Степового орла" – лавреат премії

"Якби був актором, мріяв би про Оскар. Я краєзнавець, то мріяв про "Степового орла" – лавреат премії Facebook Романа Базаки

У Кропивницькому нагородили переможців обласної краєзнавчої премії імені Ястребова. Вони отримали статуетку "Степовий орел" та премію від облдержадміністрації. Один з лавреатів Роман Базака розповів Суспільному, що ця нагорода є визнанням користі його наукової праці.

Роман Базака розповів, що мріяв про цю премію 10 років. "Якби я був актором, то мріяв би про Оскар. А так як я краєзнавець, то довго мріяв про статуетку "Степового орла". У нас в області вона вважається найсоліднішою для краєзнавців. Якщо ти її отримуєш, це говорить про певне визнання".

Нагороду отримав за дослідницьку роботу "Преса Кіровоградщини 1874-1921 років: історико-функціональний аспект, типологічна характеристика". "Це особливості зародження, розвитку та функціонування всіх видань нашого краю, які існували на той час. З найпершої газети і до появи радянської системи масового інформування. Це перша книга, яка висвітлює цю тему. Сама преса ніколи не була об'єктом дослідження", – розповів Роман Базака.

"Якби був актором, мріяв би про Оскар. Я краєзнавець, то мріяв про "Степового орла" –лавреат преміїКіровоградський обласний краєзнавчий музей

Також нагороди отримали:

  • Володимир Васильченко за книгу "Капітанівка" (історія містечка, селища) у номінації "Краєзнавчі розвідки з історії міст і сіл області";
  • Віктор Голобородько за книгу "Олександрія. Історія Задніпров’я" у номінації "Популяризація історико-культурної та природничої спадщини краю, розвиток музейної справи".

Що відомо

  • Обласна краєзнавча премія імені Володимира Ястребова присуджується щороку на конкурсній основі за кращі науково-дослідницькі, науково-популяризаторські роботи з історії, культури та природи Кіровоградщини.
  • Премію і статуетку "Степовий орел" вручають щорічно 18 травня, у Міжнародний день музеїв. Започаткована у 1993 році рішенням Кіровоградської обласної ради.
  • Володимир Ястребов народився 6 (18) липня 1855 року в російському селі Крива Лука, що на той час входило до складу Самарської губернії Російської імперії (нині — в Кінельському районі Самарської області Росії). Після закінчення Імператорського Новоросійського університету в Одесі працював учителем в Єлисаветграді (нині Кропивницькому). Ястребов досліджував давні пам'ятки на території Херсонщини, зокрема вів розкопки некрополя Ольвії.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди