У Чернігові викрили незаконний реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних. Подробиці

У Чернігові викрили незаконний реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних. Подробиці

У Чернігові викрили незаконний реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних. Подробиці
ФОТО: Національна поліція Чернігівської області

Двоярусні ліжка, заґратовані вікна і два десятки людей, яких утримували силою. У Чернігові на вулиці Глібова поліція викрила незаконну діяльність реабілітаційного центру. Там перебували люди від 18 до 50 років.

Як сказав начальник Нацполіції області Володимир Нідзельський, до центру могли потрапити як алко- та наркозалежні, так і ті, хто просто не вгодив родичам. Організував центр громадянин Росії, допомагали йому уродженці Харківської та Донецької областей. Діяв він, за інформацією поліції, пів року.

«Будь-який громадянин міг домовитися з організатором про поміщення людини в цей заґратований будинок. Для цього достатньо було вказати пальцем на пацієнта. За людиною в будь-яку точку України одразу виїжджала група чоловіків та примусово доставляла їх в місто Чернігів», - розповів начальник Нацполіції області Володимир Нідзельський.

Це коштувало до 2,5 тисяч гривень. Окрім цього, за утримання людини сплачували 8 тисяч гривень на місяць. В центрі у людей відбирали речі і забороняли контактувати із навколишнім світом, розповів Володимир Нідзельський.

«У будь-яких нестандартних ситуаціях адміністрація центру давала утримуваним особам легкі наркотичні засоби. Поліція наразі також перевіряє інформацію щодо відчуження нерухомого майна громадян, поки вони були у закладі».

Іван Терехов, що живе у сусідньому будинку, каже, про реабілітаційний центр знав. Там, за його словами, із людьми поводились добре.

«Раніше жили, хто продавав наркотики. Повмирали, посадили. Зараз живуть наркомани, які проходять реабілітацію.Уже, мабуть, рік. Вони змінюються що два тижні. Проходять реабілітацію. Їх десь лікують, потім вони тут доліковуються», - розповідає Іван Терехов.

Чоловік каже, люди, які жили в будинку, виходили на вулицю. До сусідів були чемними, пропонували допомогу по господарству, деякі навіть спортом займалися.

Чому у будинку проводять обшуки, Іван не розуміє.

«Ну як незаконно утримували? – Силоміць. – Та перестаньте! Все нормально. Вони задоволені, їх добре годують, поводяться з ними», - каже чоловік.

Організатора реабілітаційного центру та його спільників затримала поліція, сказав Володимир Нідзельський.

«Організував його громадянин Російської Федерації. До злочинного угрупування також входили уродженці Харківської та Донецької областей. Між ними були чітко розподілені ролі. Всі вони були раніше судимі за обіг наркотиків. Вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру», - каже керівник поліції області.

За незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою осіб, чоловікам загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Суспільне намагається отримати коментар затриманих. Готове озвучити їхню позицію у наступних випусках новин.

Читайте також:

У Чернігові проводять обшуки і затримання у реабілітаційному центрі для алко та наркозалежних

Вибір редакції

На початок