До центру реінтеграції бездомних у Харкові за рік звернулося 2 тисячі людей

До центру реінтеграції бездомних у Харкові за рік звернулося 2 тисячі людей

До центру реінтеграції бездомних у Харкові за рік звернулося 2 тисячі людей

За даними представників організацій, які працюють з бездомними у Харкові, у місті не менше 2-3 тисяч безхатченків.

Скільки їх усього, визначити важко, розповів в ефірі Українського радіо Харків директор комунального закладу "Харківський міський центр реінтеграції бездомних громадян" Олексій Сорокін.

"За 2019 рік тих, хто звернувся до центру і облікованих, стояло 2 тисячі людей. Але це неповна цифра бездомних, які перебувають у Харкові. Це ті, хто звернулися за якою-небудь допомогою чи відновленням документів, відновленням інвалідності, це люди, які самі звернулися… Багато людей звертаються, які не мають реєстрації, оформлюється їм втрата документів. Також комунальний заклад здійснює виїзди соціального патруля, машина виїжджає. На відміну від благодійної організації, ми не годуємо, ми з’ясовуємо потребу людини. Ми працюємо за згодою: якщо людина не хоче звертатися, їхати, ми нічим йому не допоможемо", — сказав Сорокін.

Торік Центр допоміг оформити документи для 45 людей. Ночують у закладі 70 громадян.

За оцінками директора Всеукраїнського благодійного фонду "Деполь Україна" Володимира Балабанова, у Харкові не менше 3 тисяч бездомних.

"Ми ведемо свій облік. Наш соціальний патруль годує на вулицях, і ми надаємо допомогу юридичну спільно з Центром... Є ще багато людей, які не враховуються, які не потрапляють на наші проєкти, яких ми не бачимо. Щороку у нас з’являється приблизно 700-800, до тисячі людей нових", — сказав Балабанов.

За словами молодшої лейтенантки патрульної поліції Юлії Коваленко, при погіршенні погоди харків’яни частіше повідомляють про бездомних на вулиці. Безхатьки гріються у переходах метро. Продавці у переходах скаржаться на їх поведінку, бруд і сморід.

"Ми забрати, на жаль, не можемо таких людей, які залишилися у безпорадному стані на вулиці, без житла... Якщо палять у переході, так, звісно, це порушення, але скласти матеріали поліцейські можуть тільки за наявності документів встановлення особи", — сказала Коваленко.

Що розповів Суспільному один з безхатченків у переході станції "Історичний музей", слухайте у повному записі програмі Українського радіо Харків.

Автори: Оксана Білецька, Дмитро Ковальов

На початок