EdCamp у Хмельницькому: 200 освітян презентували ноу-хау у викладанні шкільних предметів

EdCamp у Хмельницькому: 200 освітян презентували ноу-хау у викладанні шкільних предметів

EdCamp у Хмельницькому: 200 освітян презентували ноу-хау у викладанні шкільних предметів
Фото: Суспільне.

До Хмельницького з’їхалося 200 освітян з усієї України, аби показати власні ноу-хау у викладанні шкільної програми. Зібрались педагоги у технологічному багатопрофільному ліцеї імені Артема Мазура. Саме тут відбувся міні-EdCamp 6.0.

Це перший офлайн-захід в період пандемії, говорить координатора проєкту міні-EdCamp 6.0 Наталія Зима. Поянює: темою та головним гаслом цієї регіональної (не) конференції для педагогів є «Освітній джаз – мелодія в чотири руки», що означає співпрацю між вчителями, батьками, учнями та державою.

«Освіта це спільна справа усіх. Серед експертів в нас є науковці, управлінці, вчителі, батьки, учні. І саме в цьому родзинка нашого заходу. Ми розглядаємо освітній процес з усіх сторін. І це важливо», - каже Наталія Зима.

Ми розглядаємо освітній процес з усіх сторін, каже координаторка заходу у Хмельницькому Наталія Зима. Фото: Суспільне. Поділля.
Ми розглядаємо освітній процес з усіх сторін, каже координаторка заходу у Хмельницькому Наталія Зима. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Ірина Матковська, учасниця міні-EdCamp 6.0, приїхала з Вінниці. Жінка розповідає: «Дуже важко, як то кажуть, варитися у власному борщі. І коли ти бачиш людей, які хочуть змінити освіту, ти, відповідно, тягнешся до них. Те саме відбувається кожного разу на EdCamp-і. Можливо, змінюється вчитель, відповідно,змінюється його ставлення до освіти і до дітей. Він може переглянути свої методики викладання, може переглянути певне своє ставлення до дитини, до освіти. Виграють всі. І вчителі, і діти, і батьки. Тобто всі учасники освітнього процесу».

На одній із локацій педагогиня з Чорткова Яна Петльова виступає на міні-EdCamp 6.0, як експертка. Розповідає, презентує посібник-гру, який включає у себе практичні вправи та симуляційні ігри для вивчення права для учнів 5-11 класів. Додає: цей посібник ми напрацьовували цілий рік з колегами зі всієї України.

Педагогиня Яна Петльована з Чорткова презентувала посібник-гру з вивчення прав людини. Фото: Суспільне. Поділля.
Педагогиня Яна Петльована з Чорткова презентувала посібник-гру з вивчення прав людини. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

«Діти легко, на своїй мові, можуть бути введені в тему прав людини. Оскільки це є не дуже легка тема для швидкого розуміння, то дітям треба на їхній мові детально все пояснювати. І, власне, ігри та вправи, які ми підготували, допоможуть дітям легко ввійти в цю тему, бути обізнаними і використовувати подані терміни і, можливо, виходи з певних ситуацій на практиці», - розповідає про користь посібника-гри у навчанні Яна Петльована.

До EdCamp у Хмельницькому долучилося 36 експертів з числа науковців, управлінців, вчителів, батьків, учнів. Фото: Суспільне. Поділля.
До EdCamp у Хмельницькому долучилося 36 експертів з числа науковців, управлінців, вчителів, батьків, учнів. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Всього до заходу долучилось 36 експертів зі всієї України. Вони привезли свої напрацювання, аби поділитися з усіма учасниками, каже Наталія Зима.

«EdCamp - це горизонтальний рух підвищення кваліфікації педагогів. Такі заходи необхідні для того, щоб практики ділилися своїми практичними напрацюваннями. Зараз не важливо, якого ти предмету вчитель. Ми повинні розуміти, що змінюється освіта, змінюємось ми і саме від вчителів залежить, які зміни будуть відбуватися в майбутньому», - пояснює координаторка міні-EdCamp 6.0 Наталія Зима.

За словами директорки департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Надії Балабуст, наступний EdCamp у Хмельницькому проведуть восени.

Читайте також

На початок