РНБО звернулась до США щодо санкцій проти 60 українців. Хто вони

РНБО звернулась до США щодо санкцій проти 60 українців. Хто вони

РНБО звернулась до США щодо санкцій проти 60 українців. Хто вони

Україна звернулась за поясненнями до США щодо підстав запровадження санкцій стосовно українських громадян — за необхідності, українські правоохоронні органи теж мають відреагувати. Про це після засідання Ради нацбезпеки і оборони України 14 травня повідомив секретар РНБО Олексій Данілов. На початку березня 2021 року США запровадили санкції проти українського олігарха Ігоря Коломойського та його родини. Хто ще з українців та українських компаній під американськими санкціями – у матеріалі Суспільного

Скількох українців охоплюють санкції США

Реалізацією обмежувальних заходів щодо осіб, визначених президентом та Конгресом США займається Міністерство фінансів. Інформація про належність осіб, організацій та конкретних матеріальних об'єктів (на зразок кораблів та літаків), є публічною та загальнодоступною.

Скільки українців перебувають під санкціями США
Суспільне

Станом на травень 2021 року у базі даних санкцій Мінфіну США наявна інформація про 56 громадян України, які потрапили під дію обмежувальних заходів Сполучених штатів за увесь час існування нашої держави. Санкції щодо громадян України накладалися в межах трьох програм:

  • "Протидія противникам Америки шляхом санкцій" (CAATSA), яка діє на основі закону, ухваленого Конгресом влітку 2017 року;
  • Санкції за втручання у вибори США, які запроваджуються на основі указу президента Трампа від 12 вересня 2018 року;
  • "Санкції, пов'язані з Україною" – спеціальна санкційна програма, яка охоплює низку осіб та організацій, пов'язаних з окупацією Криму та розв'язанням війни на Сході України.

За програмою CAATSA накладено санкції на двох громадян України, санкції за втручання у вибори США охоплюють вісьмох українців, і ще 46 осіб знаходяться у списках "української" санкційної програми.

"Противники Америки"

За програмою CAATSA "Протидія противникам Америки шляхом санкцій", у листопаді 2018 року санкції були накладені на двох громадян України – Андрія Сушка та Олександра Басова. Обидва у минулому були співробітниками СБУ. Олександр Басов працював у Луганську, і з 2014 року приєднався до самоназваної "ЛНР", де наразі обіймає "посаду" "міністра державної безпеки ЛНР".

Санкції США
Олександр Басов. Центр "Миротворець"

Андрій Сушко до 2014 року працював старшим оперуповноваженим з особливо важливих справ у кримському управлінні СБУ. За даними Мінфіну США, після окупації півострову Сушко "перейшов" на службу в ФСБ, де займався викраданнями та побиттями кримськотатарських активістів, зокрема, катував за допомогою електрошоку Рената Парламова.

Втручання у вибори

У січні 2021 року США запровадили санкції проти восьми громадян України через спроби втручання у президентські вибори 2020 року. Зокрема, у санкційному списку опинилися позафракційний народний депутат Андрій Деркач, нардеп від фракції партії "Слуга народу" Олександр Дубінський, депутат-втікач Олександр Онищенко та експрокурор Костянтин Кулик. Також у ньому фігурують помічник нардепа Андрія Деркача Дмитро Ковальчук, колишній працівник посольства України у США Андрій Теліженко, експомічник Деркача Антон Симоненко, а також Петро Журавель, якого Мінфін США називає "медіаменеджером Деркача".

Санкції США
Олександр Дубінський та Андрій Деркач. Колаж Суспільне

У США переконані, що зазначені люди й компанії пов’язані з мережею впливу, яка була створена за участі нардепа Андрія Деркача та працювала в інтересах Росії. Зокрема, щонайменше з 2019 року Деркач і його соратники використовували засоби масової інформації США, платформи соціальних мереж у США та впливових американських осіб для введення в оману та поширення необґрунтованих звинувачень у тому, що чинні та колишні офіційні особи США нібито причетні до корупції, відмивання грошей і незаконного впливу на політичні процеси в Україні.

Українська санкційна програма

"Українська" санкційна програма почала діяти з 6 березня 2014 року, коли президент США Барак Обама оголосив надзвичайний стан через російську окупації Криму. З того часу і до сьогодні список підсанкційних осіб щороку поповнюється іменами людей, причетних до окупації Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей. За час дії даної санкційної програми, її дія була поширена на 46 громадян України.

В основному в санкційних списках даної програми перебувають громадяни України, причетні до діяльності самоназваних "ЛНР" та "ДНР", на зразок чинного "керівника" "ЛНР" та колишнього співробітника СБУ Леоніда Пасічника, "міністра промисловості та торгівлі" так званої "ДНР" Олексія Грановського та ін.

Серед кримських "колаборантів" у санкційних списках США можна знайти наступника Наталії Поклонської на посаді прокурора Криму Олега Камшилова, начальника УФМС Криму Петра Яроша, начальник УФСІН по Криму і Севастополю Вадима Булгакова.

Санкції США
Костянтин Килимник та Олег Царьов. Колаж Суспільне

Поруч з тим, під дію даної програми потрапили й особи, залучені до пропагандистської кампанії РФ щодо виправдання окупації та війни на Сході України. Серед них, зокрема, колишній нардеп від "Партії Регіонів" Олег Царьов та російсько-український політичний консультант Констянтин Килимник, якого підозрюють у втручанні у вибори США в 2016 році через Пола Манафорта.

Читайте також: Санкції проти "злодіїв у законі" та створення кібервійськ. Які рішення ухвалила РНБО

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок