У Луцькому підземеллі знайшли глек, якому ймовірно декілька сотень років

У Луцькому підземеллі знайшли глек, якому ймовірно декілька сотень років

У Луцькому підземеллі знайшли глек, якому ймовірно декілька сотень років Суспільне Волинь

У підземеллі колегіуму єзуїтів в обласному центрі археологи знайшли глечик, якому ймовірно декілька сотень років. Науковець Віктор Баюк припускає, що кераміка датується серединою 17 початком 18 століття. Науковець каже: цей глек ідентичний з тими, які знайшли в підземеллі минулої п’ятниці, 14 травня.

Студент, майбутній археолог Микола Желінський працює у підземеллі колегіуму. Хлопець серед побутового та будівельного сміття знайшов глечик, якому приблизно 3 століття. Каже: "Тут усе було засипано цеглою, і знайти тут цілого горщика, це нас дуже здивувало. Ми зраділи."

У Луцькому підземеллі знайшли глек, якому ймовірно декілька сотень роківСуспільне Волинь

"Чорнолощений, тонкостінний димлений глек. Він більший. Для колекції абсолютно прекрасна річ. Він трошки пошкоджений в процесі виїмки, але ми це все відновимо. Три – це вже дуже прекрасний керамічний комплекс", — каже археолог Віктор Баюк.

У Луцькому підземеллі знайшли глек, якому ймовірно декілька сотень роківФото: Віктор Баюк

Наприкінці минулого тижня у підземеллі знайшли два таких глечики, їх почистили від бруду. Віктор Баюк вважає, що посуд датується орієнтовно 18 століттям. Його використовували учні або викладачі колегіуму для побутових потреб. "Такі глечики вони не рідкість, їх було надзвичайно багато. Але у такому цілому стані, вони дуже рідко трапляються", — каже археолог.

Археологічні роботи у підземеллях Вежі Чарторийських та колегіуму єзуїтів тривають упродовж року. За цей час розчистили майже 200 квадратних метрів нововідкритих піздемель. Нині досліджують третій ризаліт та галерею, яка веде у внутрішній двір колегіуму, розповів Віктор Баюк. Усього у Луцьку під Петропавлівським кафедральним костелом та колегіумом єзуїтів майже 2,5 тисячі квадратних метрів підземель. Нині їх готують для відвідування туристами.

Що відомо

  • Наприкінці травня минулого року в історико-культурному заповіднику "Старий Луцьк" під час археологічної розвідки виявили раніше невідомі історикам "таємні" кімнати. Поглянути на одну з виявлених кімнат можна було лише через невеликий отвір. Археологи вважали, що там може бути старовинна зброя.
  • У середині червня археологи разом із групою студентів-істориків СНУ імені Лесі Українки розчистили 30 метрів окольної стіни Луцького замку. На місці муру XV століття, виявили такі знахідки: старовинну цегляну кладку, арки та оборонні майданчики.
  • На початку вересня археологи розкопали 25 метрів підземель, які виявили у травні. Науковці припускають, що підземелля можуть мати з'єднувальні ходи з Луцьким замком.
  • У жовтні археологи знайшли вихід на перший поверх колегіуму єзуїтів. Знайдені археологами підземелля знаходяться у Башті князів Чорторийських та Колегіуму єзуїтів. Археологи досліджували 7 кімнат.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше