Таємні кімнати Луцького замку: нові факти та знахідки

Таємні кімнати Луцького замку: нові факти та знахідки

Таємні кімнати Луцького замку: нові факти та знахідки
Суспільне Волинь

У Луцьку розкопали 25 метрів нових підземель, раніше про які не було відомо – розповів Суспільному археолог Віктор Баюк. З його слів, це найбільше археологічне відкриття на Волині з часів проголошення Незалежності України.

Знайдені археологами підземелля знаходяться у Башті князів Чорторийських та Колегіуму єзуїтів. Нині тут досліджують 7 кімнат. Три місяці тому дослідники натрапили на дві кімнати.

Читайте також: "Під вежею Луцького замку знайшли таємні кімнати. Там може бути зброя, – кажуть археологи"

Дуже цікава ця кімнатка. Фактично через три місяці робіт ми попали сюди й можемо оцінити. Бачимо що тут є замурована ніша і є питання що за нею", - каже археолог.

Таємні кімнати Луцького замку: нові факти та знахідки
Одна з семи знайдених археологами кімнат. Суспільне Волинь

За оцінками науковців, кімнати у гарному стані. До нашого часу збереглися несучі стіни, склепіння, арковий проріз. "Різниця між відомими підземеллями і цими 40 метрів, зараз ми пройшли 20 метрів, попереду нас, сподіваюся, ще чекає 20 метрів підземель невідомого мурування", - розповів Віктор Баюк.

На підземелля три місяці тому випадково натрапили під час реалізації у Луцьку міжнародного проєкту щодо збереження пам’яток історії.

Таємні кімнати Луцького замку: нові факти та знахідки
Дослідження "таємних" кімнат. Суспільне Волинь

Протяжність підземель - 25 метрів, площу ще рахують. Вона складає орієнтовно 100 кв. м. Знайдені кімнати планують очистити і запустити туди повітря. Археологічні дослідження тривають.

Читайте також: "До нас це ніхто не робив", - археологи, які досліджують окольну стіну Луцького замку"

Наразі науковці допускають, що підземелля можуть мати з'єднувальні ходи з Луцьким замком, переходи зроблені, як захисна конструкція, - каже директор державного історико-культурного заповідника у Луцьку, краєзнавець Рудецький Павло.

Потрапити у підземелля можна буде після реставрації, щоб було безпечно для відвідувачів. Точної дати завершення розкопок та реставрації науковці поки не називають.

На початок