В Ісландії виставили на продаж діючий вулкан

В Ісландії виставили на продаж діючий вулкан

В Ісландії виставили на продаж діючий вулкан
Icelandic Meteorological Office / Twitter

В Ісландії родина вирішила виставити на продаж земельну ділянку з вулканом Фаградальсф'ядль, який активізувався наприкінці березня. Придбати можна як весь вулкан, так і його частину.

Як повідомляє видання Visir, район виверження розташований на приватній землі, яка належить Асоціації землевласників, до якої входить близько 20 осіб. Асоціація отримала запити про продаж землі від рієлторів та інших зацікавлених сторін. Голова Асоціації Сигурдур Гуджон Гісласон повідомив, що наразі кілька пропозицій перебувають на розгляді. Власники землі не повідомляють, скільки може коштувати вулкан, проте зазначають, що готові продати його "за підходящу ціну".

Своєю чергою очільниця уряду країни Катрін Якобсдоттір повідомила, що новим власникам вулкану не дозволять обмежувати доступ людей до нього. За її словами, уряд країни вже виділив 70 мільйонів ісландських крон (564 тисячі доларів) на створення туристичної інфраструктури на цьому об'єкті.

Проте видання Bloomberg зазначає, що законодавство Ісландії дозволяє землевласникам стягувати платню за вхід на приватну територію, навіть якщо на ній розташовані визначні природні пам'ятки. Геологи прогнозують, що вулкан Фаградальсф'ядль може залишатися активним протягом багатьох років.

Що відомо

  • У березні в Ісландії сталося виверження вулкану Фаградальсф'ялл, який "спав" майже 900 років, з 1240-го року.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок