У Хмельницькому нові тарифи на воду: як рахувати?

У Хмельницькому нові тарифи на воду: як рахувати?

У Хмельницькому нові тарифи на воду: як рахувати?

У Хмельницькому почали діяти нові тарифи на водопостачання та водовідведення. Про це Суспільному розповів заступник директора міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» з економічних питань Олексій Лункін. За його словами, відтепер вартість послуги з централізованого постачання холодної води у Хмельницькому складе 11,38 грн/м3, а вартість послуги централізованого водовідведення – 10,32 грн/м3. Тобто, вартість водопостачання виросла на 16%, водовідведення – на 21%, каже Олексій Лункін.

Галина Мельник каже, що оплачувати комунальні послуги її родині дедалі важче: "От 10 гривень вже вода, капєц… я не знаю, що це таке, як дальше жити, не знаю. Чоловік ще робить, я ще роблю, то й субсидії не має. Та й все, та й таке, погано...".

Основні витрати підприємства – оплата енергоносіїв та реагенти для очищення води, які суттєво подорожчали, каже заступник директора міського комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Олексій Лункін. Додає: мусіли підняти тарифи, аби надавати хмельницьким споживачам якісні послуги та не дотуватися з міського бюджету.

"Якщо порівнювати решту підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, яким так само було 4 лютого затверджено тарифи на послуги, то по водопостачанню ми займаємо 38 місце з 43, по водовідведенню 27 місце з 43. тобто наші тарифи серед ліцензіатів Нацкомісії не є високими, скажем так, що вони навіть доходять до нижчих тарифів по Україні. На даний момент наші тарифи є економічно обґрунтованими і підприємство не буде потребувати якихось певних видів дотацій".

Лабораторія підприємства «Хмельницькводоканал» щодня проводить аналізи води, розповідає виконуюча обов’язки головного технолога Надія Пуляк.

"Для того, щоб здійснювати лабораторні аналізи, дослідження, потрібно відповідні реагенти, потрібні прилади, потрібне обладнання більше таке дороговартісне, і зараз, так як на все піднімаються ціни, і на реагенти піднімаються ціни, і на пробірки, і на різні різні прилади лабораторні відповідно це також впливає і на якість дослідження, тому що, якщо не буде необхідних реагентів, необхідних реактивів, то ми не зможемо повністю проводити дослідження води".

Уже в березні хмельничани отримають платіжки за водопостачання та водовідведення, розраховані за новими тарифами, розповідає інженер розрахункової групи комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Світлана Палінська.

"Хто буде проплачувати по своїх показниках лічильників в кінці лютого чи на початку березня, розрахунки будуть проводитися пропорційно старих і нових тарифів від дати попередньої оплати. Тобто, з дати попередньої оплати до 5 лютого розраховується в старих тарифах, з 5 лютого до останнього дня подачі показників за лютий будуть проводитися нарахування вже в нових тарифах".

Нагадаємо, попередні тарифи на послуги комунального підприємства «Хмельницькводоканал» були затверджені 22 вересня 2019 року і складали: централізоване водопостачання – 9,78 грн за кубічний метр води, а водовідведення – 8,50 грн за кубічний метр води. За словами Олексія Лункіна, наразі вартість водопостачання зросла на 16%, водовідведення – на 21%.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди