Вітражі, мозаїки і панно: у Чернігові проходить фестиваль монументального мистецтва

Вітражі, мозаїки і панно: у Чернігові проходить фестиваль монументального мистецтва

Вітражі, мозаїки і панно: у Чернігові проходить фестиваль монументального мистецтва ФОТО: Павло Ходимчук

Вітражі, мозаїки і панно монументального мистецтва. У Чернігові стартував перший день фестивалю "Перезавантаження". Він проходитиме три дні. За цей час відвідувачам презентують до 100 експонатів. Про це Суспільному розповіла організаторка фестивалю Олена Загребіна.

"Ми бачимо пано Галини Севрук "Давній Чернігів" або "Міста побратими", ми бачимо тут ескізи і пано Іллі Толкачова "Дерево життя", також унікальний ескіз Євгена Кріпа "Відродження храму", який не був реалізований, багато ескізів Євгена Павлова, які були надані сім’єю художника".
Вітражі, мозаїки і панно - у Чернігові проходить фестиваль монументального мистецтваФОТО: Павло Ходимчук

Команда організаторів фестивалю

У суботу на подвір’ї обласного художнього музею імені Галагана розпочнуть роботу над створенням "Монумент-саду", говорить директор Юрій Ткач.

"Будуть створені арт-об’єкти, такий собі монументальний сад, будуть створені такі собі квіти, мозаїки, в якій вони будуть формі – я навіть сам не знаю, ми їх побачимо. Ми плануємо, що вони залишаться у нашому саду для того, аби вони були тут влітку і взимку, аби вони ось так з вікон могли бачити ці квіти".
Вітражі, мозаїки і панно - у Чернігові проходить фестиваль монументального мистецтваФОТО: Роман Закревський

Експонат "Криниця Коцюбинського"

На другому поверсі музею "Пласт-Арт" розмістили десятки мозаїчних робіт і панно монументального мистецтва. Так відгукуються про побачені роботи відвідувачі фестивалю.

"Більша частина перед нашими очима, і мало людей це помічають. І це дуже прикро. Пішла тенденція: якщо ненавидіти Радянський союз, то ненавидіти і все, що в ньому було. І навіть мистецтво", – говорить Марк Боримський.

"Зараз досить легковажно до нього ставляться і досить вільно з ним поводяться, хоча, на мій погляд, це такі самі пам’ятки мистецтва і монументальні споруди", – сказав Федір Онищенко.

"Мені три роки тому здавалося, що ця монументальна архітектура, особливо панно, це щось зле і чорного кольору, ніби з Радянського союзу. А зараз я вже зрозуміла, або ж з віком прийшло, що, не знаючи свого минулого, дуже важко збудувати своє майбутнє", – каже Анна Александрова.

Фестиваль проходить у художніх музеях Галагана і "Пласт-Арті", РАЦСі і дитячій художній школі. Триватиме до 16 травня.

Читайте також

У Чернігові у музеї Коцюбинського експонують листівки, які він надсилав із подорожей Європою

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше