У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника Дар'я Кінша / Суспільне

У Києві сцені літнього театру у Маріїнському парку влаштували театральний перформанс на основі новел та листів Василя Стефаника.

"Це такий театралізований перформанс, який поєднав музику, новели, листи Стефаника, але вони не обірвані — вони всі йдуть однією композицією", — розповіла Суспільному режисерка-постановниця Олена Савчук.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел СтефаникаРежисерка-постановниця Олена Савчук / фото Дар'я Кінша

За її словами постановку створено на замовлення Державної агенції з питань мистецтва та мистецької освіти. Вона також відзначила, що захід відбувається в пару і вхід на нього безкоштовний, щоб привернути увагу ширшої аудиторії.

"Дуже хотілося звернути увагу на Стефаника тих, хто його не знає. Тому що шанувальники прийдуть святкувати з нами сьогодні 150 років. А є просто перехожі, які чи в школі вчили, чи вже забули", — відзначила вона.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел Стефаника

Листи та новели письменника на сцені читатимуть Оксана Забужко, Ірма Вітовська, Андрій Ісаєнко та Юрій Дяк. Глядачам представили новели "Мої слова і дорога", "Діточа пригода" і "Дурні баби", листи до Ольги Кобилянської, Андрія Шептицького та народну музику з його села, награвання з Буковини та музику Василя Барвінського.

У Києві влаштували перфоманс на основі листів та новел СтефаникаДар'я Кінша / Суспільне

Акторка Ірма Вітовська

Як зазначила акторка Ірма Вітовська, яка читала "Дурні баби" та "Сон", вона погодилася на участь у читаннях тому що Стефаник "має прозвучати на весь світ".

Читайте також

У чому унікальність літературної мови Василя Стефаника

Стефаник без радянських штампів: що послухати про життя і творчість письменника

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше