Перейти до основного змісту
Канал Коломойського скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі заперечують факт обшуків

Канал Коломойського скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі заперечують факт обшуків

Канал Коломойського скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі заперечують факт обшуків
.

Група "1+1 медіа" звернулася до керівництва держави та профільних структур з приводу обшуків у приміщенні телеканалу 5 лютого. У Службі безпеки України просять дочекатися офіційних результатів розслідування і не зважати на поширення фейків.

У листі групи "1+1 медіа" уточнюється, що 5 лютого слідчі управління СБУ на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського райсуду Києва від 28 січня проводили обшук у приміщенні редакції програми "Секретні матеріали", орендарем якого є іноземне підприємство "1+1 Продакшн". Також, як стверджується в листі, одночасно обшуки проводилися за місцем проживання трьох журналістів, які працювали в редакції управління журналістських розслідувань.

У групі закидають слідчим низку грубих порушень кримінального процесуального закону під час обшуків, наприклад обшук усього приміщення редакції, хоча в ухвалі суду про це не йшлося.

В "1+1" розцінюють дії СБУ як "чергову спробу політичного тиску" та "політичний шантаж".

"Ми звертаємося до вас із проханням не залишити цю ситуацію поза увагою, не допустити посягання на свободу слова в Україні та вжити заходів щодо недопущення прямого політичного тиску і спроб переслідування незалежних медіа", — йдеться в листі.

Лист адресований президенту Володимиру Зеленському, голові Верховної Ради Дмитру Разумкову, голові комітету Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександру Ткаченку, голові комітету Ради з питань свободи слова Нестору Шуфричу, першій заступниці голови Нацради з питань телерадіомовлення Ользі Герасим’юк, голові СБУ Івану Баканову та генеральному прокурору Руслану Рябошапці. Їх просять звернути увагу на "надзвичайні й безпрецедентні дії Служби безпеки України" під час досудового розслідування.

У свою чергу, в СБУ закликали журналістів і громадськість "не робити поспішних висновків, а дочекатися офіційних результатів розслідування даної справи".

Відповідна інфографіка викладена на сторінці відомства у Facebook.

1+1 скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі розвінчують фейки щодо обшуків
1+1 скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі розвінчують фейки щодо обшуків. СБУ

1+1 скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі розвінчують фейки щодо обшуків
1+1 скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі розвінчують фейки щодо обшуків. СБУ

1+1 скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі розвінчують фейки щодо обшуків
1+1 скаржиться на дії СБУ. У спецслужбі розвінчують фейки щодо обшуків. СБУ

Так, в СБУ спростовують інформацію про глобальні обшуки на телеканалі "1+1" і запевняють, що обшуки проводилися на окремих робочих місцях журналістів. Інакше "неможливо отримати докази через проведення інших слідчих дій".

У відомстві звернули увагу, що вони діяли виключно в межах чинного законодавства, на підставі ухвали слідчого судді. А слідчі дії не вплинули на телеефір, "журналісти продовжують свою професійну діяльність", тому це не можна розцінювати як тиск на свободу слова.

На закиди "1+1", нібито СБУ вважає, що журналісти особисто записували розмови прем'єр-міністра Олексія Гончарука, у відомстві зазначили: встановлюється причетність різних осіб та їхня роль у вчиненні цього злочину, але "це не означає, що журналісти особисто робили записи". "Однак вони могли бути залучені до цієї справи", — додали у спецслужбі.

"Вилучили комп'ютери для більш детального вивчення та проведення необхідних експертиз, зокрема, й виявлення ймовірно знищеної інформації", — також пояснили в СБУ.

Окрім цього, вони спростували, що до справи долучають лише журналістів. "Слідчі дії проводили відносно окремих міністрів уряду, представників Нацбанку, правоохоронних органів та інших осіб", — уточнили в СБУ.

Що відомо:

  • 5 лютого СБУ проводила обшуки на телеканалі "1+1" олігарха Ігоря Коломойського. У відомстві стверджують, що слідчі дії не стосуються діяльності каналу, а група "1+1 медіа" повідомила, що обшукували редакцію програми "Гроші".
  • У СБУ пояснили, що обшуки стосуються конкретних осіб, ведуться "за місцями можливого створення та зберігання ними аудіофайлів, отриманих у незаконний спосіб". На діяльність каналу ці слідчі дії не вплинули, кажуть у відомстві.
  • Джерела Суспільного в СБУ повідомили, що слідчі дії пов'язані з тим, що на комп'ютері одного із співробітників нібито були змонтовані так звані "плівки Гончарука", що мало не призвели до відставки прем'єр-міністра.
  • 15 січня 2020 року мережею почав ширитися звукозапис розмови, де є голос людини, схожий, зокрема, на голос прем'єра Олексія Гончарука. На аудіо людина з голосом Гончарука визнає себе "профаном в економіці".
  • Згодом у ЗМІ з'явилася інформація, що Гончарук зібрався у відставку на тлі скандалу зі "злиттям" в мережу аудіозапису. У Кабміні спростували інформацію про те, що прем'єр-міністр написав заяву про звільнення. 17 січня Гончарук все-таки написав заяву про відставку і подав її президенту Володимиру Зеленському, хоча мав би подавати до Верховної Ради.
  • Президент не підтримав відставку прем’єра.
  • У фракції "Слуга народу" висловилися за розслідування СБУ ймовірного факту прослуховування високопосадовців.
  • Депутати від різних фракцій обговорили цей скандал в ефірі "Теми дня" на Суспільному. Серед іншого, пролунала думка, що цей скандал може бути вигідний олігарху Ігорю Коломойському.
  • Зеленський дав правоохоронним органам два тижні, щоб встановити причетних до запису розмов. Також він заявив, що силовикам відомо, "на якому комп'ютері монтувалися записи".
Топ дня
Вибір редакції
На початок