Україна виграла шосте "золото" в історії на Євро з артистичного плавання

Україна виграла шосте "золото" в історії на Євро з артистичного плавання

Україна виграла шосте "золото" в історії на Євро з артистичного плавання AP

Третя золота медаль на одному турнірі.

Збірна України з артистичного плавання утретє стала чемпіоном Європи-2021. На турнірі, що проходить у Будапешті, українки у команді виграли змагання у довільній програмі.

Україна вдруге на Євро-2021 виступала у командній дисципліні. Перший виступ у технічній програмі українки завершили на другому місці, поступившись лише збірній Росії.

Проте у довільній програмі українки мали шанс на те, щоб здобути перемогу. Росіянок у фіналі не було, а тому саме Україна була головним претендентом на золоту медаль.

У фіналі довільної програми команд змагалися сім збірних. Україна розпочала останньою і з оцінкою 95.0067 від суддів здобула у ньому перемогу.

Євро-2021. Артистичне плавання. Команда (довільна програма). Фінал

 1. Україна - 95.0067
 2. Іспанія - 91.2333
 3. Ізраїль - 86.8000

Це друге "золото" для збірної України у команді саме у довільній програмі. Перед цим українки вигравали змагання у 2016 році.

 • "золото": 2016, 2021 роки
 • "срібло": 2018 рік

Загалом це шосте золото в історії виступів України в артистичному плаванні. І третє саме на змаганнях у Будапешті.

Всі золоті нагороди України на Євро з артистичного плавання

 • 2014: збірна України (комбінація)
 • 2016: збірна України (команда, довільна програма)
 • 2018: збірна України (комбінація)
 • 2021: Марта Федіна (соло, технічна програма), збірна України (комбінація), збірна України (команда, довільна програма)

На чемпіонаті Європи у Будапешті Україна вже здобула дев'ять медалей. Крім семи нагород, здобутих українками у артистичному плаванні, ще дві нагороди здобули представники стрибків у воду.

Хто здобув нагороди для України на Євро з водних видів спорту?

 • "Золото" (4): Марта Федіна (артистичне плавання, соло, технічна програма), Олексій Середа / Ксенія Байло (стрибки у воду, змішані стрибки з 10 метрів), збірна України (артистичне плавання, комбінація), збірна України (артистичне плавання, команда, довільна програма).
 • "Срібло" (4): Марта Федіна (артистичне плавання, соло, довільна програма), збірна України (артистичне плавання, команда, технічна програма), Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует, технічна програма), Марта Федіна та Анастасія Савчук (артистичне плавання, дует, довільна програма).
 • "Бронза" (1): Олександр Горшковозов та Олег Колодій (стрибки у воду, синхронні стрибки з трьох метрів).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу