Стали відомі імена переможців першого інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

Стали відомі імена переможців першого інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

Стали відомі імена переможців першого інклюзивного літконкурсу імені Дмитра Ружевича

14 травня в Українському кризовому медіа-центрі відбулася презентація першого в Україні Інклюзивного літературного конкурсу для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича. На ньому журі конкурсу оголосили імена переможців – про це стало відомо з пресрелізу.

Переможців визначали у трьох вікових номінаціях:

  • У номінації "Підлітки" перемогли Пасько Максим з Києва (з оповіданням "Внутрішня сила") і Гафяк Олена з Кременчука (з твором "Його мрія");
  • У категорії "Діти" переміг Полонський Артем з Полтавщини (з твором "Про мене");
  • У категорії "Юнацтво" перемогу здобув Паньков Олександр з Дніпропетровської області (з оповіданням "Зона").

Фіналістам конкурсу будуть відправлені набори сучасних українських книжок від партнерів конкурсу. Вони також матимуть змогу особисто поспілкуватися з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії.

Крім того, на переможців чекає рік творчої промоції від Видавничого центру "12" — роботи переможців і фіналістів будуть опубліковані в електронній збірці конкурсу.

У 2019 році до журі конкурсу надійшло 49 рукописів з усієї України. Переможцями стали 9-річна Аліса Єфімова з Дружківки, 14-річна Марія Ступак з Києва та 17-річний Данило Баджи з Маріуполя. У 2021 році надійшло 153 роботи від учасників до 18 років з різних міст і містечок України.

Інклюзивний літературний конкурс назвали на честь наймолодшого бібліотекаря України та рекордсмена Книги рекордів України Дмитра Ружевича.

Хлопець народився у селі Сергіївка на Донеччині. У дев'ятимісячному віці лікарі діагностували у хлопця спінальну атрофію Вердінга-Гофмана.

"Дмитро прожив коротке, але яскраве життя. Через важку хворобу хлопець був змушений пересуватися у кріслі колісному. Але це не завадило йому стати рекордсменом України як наймолодшому директору приватної бібліотеки", – розказала одна із організаторок конкурсу Євгенія Пірог.

Завдяки книгам та любові до читання Дмитро потоваришував з багатьма українськими письменниками та видавцями, побував на Книжковому Арсеналі у Києві та відвідав музей Гаррі Поттера у Великій Британії.

"Історія Дмитра Ружевича – це приклад наполегливості та незламності, приклад того, що у справжньої мрії немає інвалідності", – додала Євгенія.

За словами організаторки конкурсу, це перший в Україні інклюзивний літературний конкурс, який популяризує читання. Його організували у 2019 році директорка "Видавництво 12" Олена Осмоловська при підтримці Донецької ОДА. Цього року до організації долучився також Український інститут книги.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше