Обшуки у КМДА: Кличко запевнив, що документи правоохоронцям подали ще 2 роки тому

Обшуки у КМДА: Кличко запевнив, що документи правоохоронцям подали ще 2 роки тому

Обшуки у КМДА: Кличко запевнив, що документи правоохоронцям подали ще 2 роки тому
УНІАН

Міський голова Києва Віталій Кличко запевнив, що влада міста ще 2 роки тому подала всі необхідні документи до правоохоронних органів по Департаменту соцполітики КМДА, після слідчих дій в якому вчора, 13 травня, вручено повідомлення про підозру сімом особам. Події останніх днів мер вважає "атакою на столичну владу" і на себе особисто.

Про це він заявив 14 травня під час брифінгу.

"По деяких справах місто передало матеріали 2 роки тому, наприклад, по департаменту соцполітики. А деякі комунальні підприємства вже двічі надали документи на вимогу правоохоронних органів. А зараз ті прийшли шукати документи знову. Дивно. Це все шито білими нитками", — заявив Кличко.

Мер додав, що "КМДА постійно здійснює внутрішні фінансові аудити" і передає правоохоронцям матеріали щодо виявлених порушень.

За його словами, з 2015 року департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту здійснив 385 перевірок і передав матеріали за 316 об'єктів аудиту.

"На сьогодні за цими матеріалами зареєстровано 168 кримінальних проваджень або матеріали долучені до порушених раніше кримінальних справ. За всіма кримінальними провадженнями правоохоронці підготували 52 повідомлення про підозру, за 27 — передали обвинувальні акти до суду", — вказав мер.

Читайте також: КМДА, Київавтодор, Спецжитлофонд. Київська прокуратура прокоментувала серію обшуків у столиці

Також він зазначив, що частина справ стосується підрядників і підкреслив, що "міські підприємства податки сплатили".

"Останні кілька днів відбувається атака на столичну владу, спрямована проти мене особисто — десятки обшуків на комунальних підприємствах та департаменті міської адміністрації, вдома у їх керівників. Все це подається під виглядом боротьби з корупцією. Називають якісь десятки мільйонів гривень, маніпулюють інформацією, лунає відверта брехня", — зазначив Кличко.

Що відомо

  • Київська міська прокуратура спільно зі столичним Головним управлінням Державної фіскальної служби 12 травня провели обшуки у корпорації "Київавтодор" за фактом умисного ухилення від сплати 18 мільйонів гривень податків під час робіт з ремонту доріг у Києві.
  • Зокрема, слідчі Київської міської прокуратури прийшли з обшуками до комунального об'єднання "Київзеленбуд" у справі про розкрадання бюджетних коштів.
  • 12 травня Київська міська прокуратура спільно з Державною фіскальною службою провела обшуки у приміщеннях Київської міської державної адміністрації.
  • Як повідомила речниця Київської міської прокуратури Наталя Максимець, за результатами слідчих дій, проведених 12 травня у Департаменті соцполітики КМДА, слідчими вручено повідомлення про підозру сімом особам: трьом чиним та чотирьом колишнім посадовцям вказаного департаменту, у тому числі одному з керівників. Їх підозрюють у заволодінні 13,5 млн грн на закупівлях медзасобів.
  • Також Подільська окружна прокуратура Києва спільно з Департаментом стратегічних розслідувань столичної Нацполіції провела обшуки в офісі комунального підприємства "Спецжитлофонд" за підозрою у розкраданні 10,5 мільйона гривень.
  • 13 травня обшуки прокоментував мер Києва Віталій Кличко та назвав їх тиском на столичну владу та його особисто.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок