Будівництво амбулаторії в Грем’ячі Новгород-Сіверського району зупинили

Будівництво амбулаторії в Грем’ячі Новгород-Сіверського району зупинили

Будівництво амбулаторії в Грем’ячі Новгород-Сіверського району зупинили оригінал

Будівництво амбулаторії в селі Грем’яч Новгород-Сіверського району зупинили. Почали зводити її в жовтні минулого року за державною програмою «Доступна медицина», каже сільський голова Олексій Карцан. Три місяці поспіль роботи будівельники не ведуть. Чому та чи поновлять - далі.

Це центр села Грем’яч. Тут 4 місяці тому почали будувати нову амбулаторію сімейної медицини. Жителька села Надія Клипко пригадує – люди зраділи, що лікуватимуться в новому приміщенні. Та за місяць будівництво зупинилося.

«З осені не будується. Сказали: «Немає грошей». Куди вони поділися? Хтозна. Працювали й наші будівельники з Грем’яча, допомагали. Неначе швидко й будували, але не доробили. Навіть дах не доробили. Не вистачило шматка шиферу, там є діра».

На будівельному майданчику – пустий вагончик, де жила бригада будівельників, купа щебеню, дошки. З техніки залишився трактор. Будівельники звели цегляні стіни, встановили вікна, зробили перекриття. В деяких кімнатах поставили двері. Перед недобудовою висить будівельний паспорт. Так мала б виглядати нова грем’яцька амбулаторія.

«Нічого доброго. Зараз можна було б будувати, поки посівна не розпочалася, а воно ось бачите як», - каже житель села Грем’яч Василь Лупеко.

Будівництво мають відновити, говорить Грем’яцький сільський голова Олексій Карцан. Торік з сільського бюджету на нову амбулаторію за програмою співфінансування виділили півмільйона гривень - це 10% від вартості будівництва. Решта грошей, 2 мільйони 370 тисяч гривень – з держбюджету, каже прес-секретарка управління капітального будівництва облдержадміністрації Олена Костриця. Аби завершити будівництво, цієї суми не вистачило.

«На сьогодні вирішується питання стосовно укладання додаткових договорів. На даний час, відповідно до зауважень Рахункової палати, листа Мінекономіки, проводиться корегування проектної документації по даному об’єкту. У нас по плану завершення будівництва – кінець другого кварталу 2020 року».

Голова Грем’яцької сільради Олексій Карцан розповів: «Минулого тижня ми отримали лист з управління капітального будівництва, що треба ще 96 тисяч на додаткове співфінансування. Ми це питання будемо розглядати на сесії. Ми зацікавлені, аби будівництво продовжувалося».

Олена Костриця каже, з держбюджету цьогоріч на завершення будівництва виділили 2 мільйони 730 тисяч гривень. Коли амбулаторію добудують, за гроші з сільського бюджету для лікаря придбають житло. Таке рішення прийняли депутати сільради.

«Тут не передбачене житло для лікаря, то ми плануємо окремо купити будинок для лікаря, щоб біля амбулаторії був будинок, щоб навіть сім’я лікарів змогла приїхати».

Поки селяни лікуються в старій амбулаторії. Вона поруч з будівельним майданчиком.

«Частина цієї амбулаторії – це колишній маєток князя Голіцина. Тому це дуже старе приміщення».

Жителька села Грем’яч Раїса Подорожна говорить: «В райцентр далеко їхати, то ми сюди ходимо. Якщо лікар призначає, то уколи, крапельниці роблять тут. Раз на місяць терапевт приїздить, гінеколог. Я зараз ходжу робити уколи, десять днів».

В Грем’яцькій громаді більше тисячі людей, на лікування сюди їдуть і з сусідніх сіл, тому сучасна амбулаторія людям необхідна, каже місцева жителька Валентина Хмель.

«Вона треба, хай роблять. Може, повільно, може, не так, як хотілося б. Будуть робити аналізи, може, буде рентген-кабінет. Не треба забувати про село. Це північна точка України. Це місце, де починається Україна. Обов’язково треба, аби тут охорона здоров’я була на належному рівні».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди