У психоневрологічному інтернаті на Хмельниччині виявили порушення

У психоневрологічному інтернаті на Хмельниччині виявили порушення

У психоневрологічному інтернаті на Хмельниччині виявили порушення Фото: Оксана Кізаєва

У Виноградівському психоневрологічному інтернаті, що на Хмельниччині, під час проведення перевірки виявили порушення та недоліки у роботі закладу. А саме порушення, що стосуються проживання, догляду, лікування та використання коштів нарахованих підопічним.

Про це Суспільному повідомила регіональна представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

За її інформацією, в закладі, який розрахований на проживання 160 підопічних, проживало 158 людей, серед яких 60 недієздатних.

Недоліки та порушення, які виявили у закладі:

Проживання

Як розповіла Оксана Кізаєва, в інтернаті не створені відділення інтенсивного догляду. Також не дотримано норми площі на одну особу, деякі ліжка розміщені впритул одне до одного.

До цього, каже представниця Уповноваженого ВРУ, потребують заміни старі ліжка. Додає, на день візиту 18 маломобільних підопічних були тимчасово розміщені в приміщенні спортивного залу, оскільки є потреба в проведенні капітального ремонту приміщення для ліжкохворих.

Медичний догляд

Під час візиту, каже Оксана Кізаєва, були виявлені факти неналежного надання медичної допомоги, зокрема одна підопічна скаржилась на сильні болі в руці після падіння, однак в медичній документації даний стан лікарем не зафіксований, медична допомога не надавалась.

"Також скарги на сильний больовий синдром підопічної з онкозахворюванням не відображені та проігноровані, огляд лікарем-онкологом проводився ще 8 місяців тому", - додає Оксана Кізаєва.

Лікування

Заклад немає ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, розповідає представниця ВРУ.

"17 підопічних приймають препарати з діючою речовиною Клозапін Лікарський засіб, що відноситься до антипсихотичних препаратів, та є похідним дибензодіазепіну. Клозапін застосовується переважно перорально, рідше внутрішньом'язово. Клозапін уперше синтезований у Швейцарії в 1958 році, перші клінічні дослідження препарату проведені в 1962 році, проте вони виявились невдалими. Лише подальші клінічні дослідження, проведені в Австрії та Німеччині у 1965—1966 роках, довели ефект клозапіну при психозах. Препарат дозволений для клінічного застосування з 1972 року(азапін), однак періодичний гемолітичний контроль з початку року ще не здійснювався, що є порушенням, оскільки при лікуванні зазначеним препаратом існує ризик розвитку ускладнень у таких підопічних", - каже Оксана Кізаєва.

Технічне забезпечення

Підопічних з інвалідністю не забезпечено повною мірою технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, - пояснює Оксана Кізаєва.

Виплати грошей

У закладі встановлено порушення чинного законодавства в частині порядку використання коштів, нарахованих недієздатним підопічним, над якими опіку здійснює заклад та директор, повідомила Оксана Кізаєва( їх на момент візиту 31 людина). Зокрема відомості щодо обліку та руху коштів підопічних наявні лише за останні три місяці.

Читайте також

  • У двох виправних колоніях Хмельниччини зафіксували спалах COVID-19 серед засуджених
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди