Астронавтка НАСА Крістіна Кох зі США здійснила найдовший серед жінок в історії одиночний політ у космос, приземлившись на російському космічному кораблі "Союз" у Казахстані.
Як пише BBC, Кох провела 328 на Міжнародній космічній станції. Вона побила попередній рекорд, встановлений американською астронавткою Пеггі Уїтсон, ще 28 грудня минулого року, але її повернення 6 лютого дозволило увійти в п'ятірку людей, які найдовше були у космосі. Перші чотири місця належать чоловікам-астронавтам.
Кох повернулася на кораблі "Союз" з двома іншими членами екіпажу — астронавтом Європейського космічного агентства Італії Лукою Пармітано і російським космонавтом Олександром Скворцовим. Вони приземлилися біля Жезказгану в центральному Казахстані.
Також її перебування в космосі лише на 12 днів менше, ніж рекорд, встановлений американцем Скоттом Келлі, який був на МКС у 2015-2016 роках.
"Я зараз так вражена і щаслива", — сказала вона журналістам, коли сиділа біля капсули, незабаром після приземлення.
Рекорд загального перебування в космосі досі залишається за Уїтсон, оскільки її космічні польоти накопичувались у період 2002-2017 років.
Таким чином, найдовші безперервні космічні польоти належать:
- Валерію Полякову (Росія), 437,7 дня, 1994-95 на космічній станції Мир
- Сергій Авдєєв (Росія), 379,6 дня, 1998-99 на космічній станції Мир
- Володимир Титов (СРСР) і Муса Манаров (СРСР), 365 днів, 1987-88 на космічній станції Мир
- Михайло Корнієнко (Росія) і Скотт Келлі (США), 340,4 дня, 2015-16 на МКС
- Христина Кох (США), 328 днів, 2019-20 на МКС
Що відомо:
- Астронавти Крістіна Кох і Лука Пармітано випробували піч на МКС, приготувавши порцію печива з шоколадною крихтою, але з'їсти солодощі їм не дозволили.
- Тим часом за підтримки Державного агентства з питань кіно в Україні розпочинається виробництво документального фільму "Місія - Космос" про першого українського космонавта Леоніда Каденюка.