8 млн бджіл, яких відправили Укрпоштою із Закарпаття, загинули. Що кажуть представники компанії

8 млн бджіл, яких відправили Укрпоштою із Закарпаття, загинули. Що кажуть представники компанії

8 млн бджіл, яких відправили Укрпоштою із Закарпаття, загинули. Що кажуть представники компанії
ФОТО: Віталія Глаголи

8 мільйонів бджіл загинули під час відправки Укрпоштою із Закарпаття. Їх адресували закарпатські бджолярі своїм замовникам. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив журналіст Віталій Глагола. Подія сталася 11 травня.

Що сталося

За словами журналіста, 400 спеціальних пакетів із бджолами, маткою і спеціальним розплодом бджолярі із Іршави та Виноградова до замовників надіслали Укрпоштою. Через відсутність кисню і відсіків для провітрювання усі 8 мільйонів бджіл, що були у вантажівці, не вижили. Це виявили в Ужгороді за кілька годин після відправки.

8 млн бджіл, яких відправили Укрпоштою на Закарпаття, загинули. Що відомо
ФОТО: Віталія Глаголи

Бджолярі звернулись до поліції і збираються судитись із Укрпоштою. Вартість усіх цих бджіл на ринку складає близько 500 тисяч гривень.

Речниця Нацполіції Закарпаття Ганна Дан розповіла Суспільному, що правоохоронці зареєстрували заяви.

Що сказали в Укрпошті

Керівник Закарпатської дирекції Укрпошти Сергій Калій у коментарі Суспільному повідомив, що наразі працівники підприємства з'ясовують, як це сталося, на якому етапі і чому.

Читайте також: "Ужгород — місто сакур та історії". Укрпошта випустила поштовий штемпель та марку із сакурою

"Наразі немає деталей. Ми з'ясовуємо, хто перевозив, коли перевозив, за яким маршрутом перевозив. Яка тривалість була, хто завантажував, на яких умовах приймалися, хто із бджолярів здавав, в якій кількості, в якій тарі. З'ясовуємо чи були належні умови упакування, чи були належні умови для перевезення. Там великий спектр всіх нюансів, які могли спричинити до цього. Як тільки ми все з'ясуємо, відберемо всі необхідні заяви, повідомлення та пояснення від зацікавлених сторін — можна буде більш конкретніше говорити", — каже керівник Закарпатської дирекції.

Він також розповів Суспільному, що робитимуть в Укрпошті, якщо встановлять, що бджоли загинули з вини працівників компанії: "Коли ми встановимо, будемо визначатися відповідно до міри відповідальності кожного із винних осіб. Якщо будуть такі факти встановлені. Неодмінно. Ми публічна компанія і тому ніхто не збирається щось або когось приховувати. Але для того, щоб прийняти якісь рішення нам потрібно встановити якусь міру відповідальності або міру вини тієї чи іншої людини".

Читайте нас у Viber: головні новини Закарпаття

На початок