Найдовший матч року та шостий найдовший в історії. Як у Римі провели тенісну гру майже на 4 години AP

38 геймів - саме стільки довелося зіграти тенісисткам, щоб визначити переможницю.

Матч іспанки Сари Соррібес-Тормо та італійки Каміли Джорджі закривав програму першого ігрового дня основної сітки турніру WTA 1000, що проходить у Римі.

Для тенісисток це була друга особиста зустріч між собою. У листопаді 2020-го на турнірі у австрійському Лінці, Джорджі здолала Соррібес-Тормо у трьох сетах, а гра тривала понад дві з половиною години.

На турнір у Римі обидві тенісистки відібралися різними шляхами. Соррібес-Тормо отримала місце в основній сітці завдяки рейтингу (51-а ракетка світу). А ось Джорджі отримала вайлдкард від організаторів змагань.

Як зіграли Соррібес-Тормо та Джорджі?

Перші два сети між тенісистками закінчилися на тайбрейках. У першій партії іспанка Соррібес-Тормо відіграла три сетболи суперниці і виграла сет, а у другій усе сталося навпаки - перемогла італійка Джорджі.

Другий сет запам'ятався невдалою грою тенісисток під час геймів на власних подачах (іспанка та італійка дозволили одна одній зробити по чотири брейки).

У третій партії Соррібес-Тормо вдалося здійснити камбек. Вона програвала 0:4 на старті сету, проте змогла відігратися. Джорджі зробила ще один брейк і вишла уперед із рахунком 5:3, проте іспанка не лише зробила брейк у відповідь, але й взяла після цього ще три гейми - а разом з ними і увесь матч, 7:5.

Іспанка та італійка зіграли 38 з 39 можливих геймів. Гра між тенісистками тривала 3:51 години - це найдовший матч 2021 року у WTA. Другий сет, зокрема, тривав 1:31 години.

• Відео огляд матчу Соррібес-Тормо - Джорджі

Топ-5 найдовших матчів року

• 3 години 51 хвилина: Сара Соррібес-Тормо - Каміла Джорджі (Рим, перший раунд)
  • 3 години 33 хвилини: Іріна-Камелія Бегу - Йоганна Конта (Гіппсленд, 1/8 фіналу)
  • 3 години 23 хвилини: Сара Соррібес-Тормо - Бернарда Пера (Абу-Дабі, 1/16 фіналу)
  • 3 години 20 хвилин: Анастасія Потапова - Анастасія Павлюченкова (Стамбул, 1/16 фіналу)
  • 3 години 17 хвилин: Марі Боузкова - Б'янка Андрееску (Мельбурн, півфінал)

Соррібес-Тормо у 2021 році зіграла чотири матчі, тривалістю понад три години. Крім матчів проти Джорджі та Пери, вона також провела поєдинки проти Кеті Макнеллі (3 години 16 хвилин на турнірі в Гіппсленді), а також проти Людмили Самсонової (3 години 8 хвилин у Мельбурні). Програла іспанка лише матч проти Макнеллі.

Загалом матч між Соррібес-Тормо та Джорджі став шостим найдовшим з початку новітньої ери у тенісі (з 1968 року). Тенісисткам не вистачило чотирьох хвилин, щоб зрівнятися з матчем між Керрі Мелвілль Рід та Пем Тігарден на Ролан Гаррос-1972.

• 5. 3 години 55 хвилин: Керрі Мелвілль Рід - Пем Тігарден (Ролан Гаррос-1972)
  • 6. 3 години 51 хвилина: Сара Соррібес Тормо - Каміла Джоржі (Рим-2021)
  • 7. 3 години 50 хвилин: Франческа Ск'явоне - Свєтлана Кузнєцова (Ролан Гаррос-2015)

Втручання батька Джорджі

Крім самої гри, одним із яскравих моментів зустрічі стала поведінка батька Каміли Джорджі. Він активно жестикулював, давав знаки італійській тенісистці і навіть звертав увагу на суддю.

У другому сеті за рахунку 5:3, Джорджі виграла перше очко на подачі Соррібес-Тормо. Під час наступного розіграшу італійці зарахували аут, проте арбітриня на вишці змінила рішення лінійного судді - очко мали переграти.

Джорджі хотіла, щоб очко у розіграші віддали саме їй. У суперечку тенісистки із арбітринею втрутився батько Джорджі Серджіо, на що спочатку вона попросила його припинити розмови.

Італійка програла той гейм, чим викликала невдоволення свого батька. Проте незадоволений він був саме рішенням арбітрині.

Суддя на вишці злякалася через таку поведінку батька. Через це вона навіть викликала охорону на корт.

"Чи можливо, щоб хтось побув поруч? Тому що батько Джорджі збожеволів і я б хотіла, щоб хтось був поруч", - сказала арбітриня по рації.

На виклик судді відреагували схвально. Згодом журналістка Джілл Мартін пояснила рішення арбітрині тим, що батько Джорджі постійно вступав у розмову із нею, і "на таке видовище було дуже складно дивитися".

• У другому раунді на Соррібес-Тормо очікує білоруска Аріна Сабалєнка, яка в оновленому рейтингу WTA піднялася на четверте місце.
  • Єдиною українкою, яка продовжує виступи на турнірі в Римі є Еліна Світоліна. Вона стартує на змаганнях з другого раунду, а її суперницею стане американка Аманда Анісімова.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика