Результати фіналу синхронниць на Євро з водних спорту анулювали, Україна була другою. Чому так AP

Одна із команд поскаржилася на технічні проблеми, через що організатори вирішили їх призупинити.

У перший день змагань на чемпіонаті Європи з водних видів спорту виникли технічні проблеми. Вони завадили повноцінному проведенню фіналу дуетів у технічній програмі синхронного плавання.

Змагання дуетів у технічній програмі було другою дисципліною на Євро. Турнір у Будапешті розпочалися із кваліфікації у синхронному плаванні, у якому виступали сольниці.

У фіналі дуету в технічній програмі мали виступити 19 країн, серед яких і Україна. Однак змагання були призупинені після виступу збірної Великої Британії.

Що сталося?

Після виступу британських синхронниць диктор повідомив, що змагання призупинені. Причиною цього стали "технічні проблеми", після чого стало відомо, що фінал перенесено на кілька днів.

Згодом організатори змагань повідомили, що через технічні проблеми комітет вирішив скасувати всі результати у фіналі дуету у технічній програмі. Таким чином, всі країни мають знову виконати свою програму у фіналі.

За інформацією видання Championat, причина такого рішення пов'язана з тим, що учасники змагань не чули музику під водою, коли виконували свою програму. Проблему виявили лише під час виступу збірної Великої Британії - спортсменки, закінчивши програму, звернулися до організаторів із відповідною претензією.

Комітет став на сторону британських спортсменок, які через технічні проблеми зробили кілька помилок під час виступу. У підсумку змагання розпочнуться заново для всіх учасників цього фіналу.

На сайті турніру всі результати змагань були анульовані. Нова дата проведення фіналу буде визначена і повідомлена організаторами Євро згодом.

Як виступила Україна на момент призупинки фіналу?

У фіналі дуету у технічній програмі Україну представляли Марта Федина та Анастасія Савчук - бронзові призери чемпіонату світу-2019.

За підсумками виступу 11 країн Федина та Савчук посідали друге місце із сумарною оцінкою 92.2867. Випередили їх лише представниці Росії Свєтлана Колєсніченко та Свєтлана Ромашина.

• Чемпіонат Європи з водних видів спорту. Дует, технічна програма*
  1. Росія (Свєтлана Колєсніченко і Свєтлана Ромашина) - 95.4953
  2. Україна (Марта Федина і Анастасія Савчук) - 92.2867
  3. Австрія (Анна Марія Александрі і Ельріні Александрі) - 88.7681

* - за підсумками виступів 11 країн

Проте фінал перенесено, і результат українок анульовано. Таким чином, вони повинні знову виконувати програму та боротися за місця на подіумі.

• Після перенесеного фіналу дуетів у технічній програмі турнір продовжився виступами мікст-дуетів у синхронному плаванні. Виступи пройшли без технічних проблем.
  • Україна двічі поспіль здобувала "срібло" на Євро з водних видів спорту саме у дуеті технічної програми з синхронного плавання. У 2016-му друге місце посів дует Лоліти Ананасової та Ганни Волошиної, а у 2018-му - Єлизавети Яхно та Анастасії Савчук.
  • Марта Федина перед фіналом дуету у технічній програмі виступила соло у вільній програмі. У кваліфікації вона показала другий результат.
  • Змагання упродовж двох тижнів відбуватимуться в Будапешті: з понеділка, 10 травня, до неділі, 23 травня. Усьго спортсмени змагатимуться в чотирьох видах спорту - плаванні, стрибках у воду, синхронному плаванні, а також плаванні на відкритій воді.