В Одесі суд постановив закрити корпуси ОНУ ім. Мечникова. Як відреагував виш

В Одесі суд постановив закрити корпуси ОНУ ім. Мечникова. Як відреагував виш

В Одесі суд постановив закрити корпуси ОНУ ім. Мечникова. Як відреагував виш
lotsia.com.ua

Представники ДСНС звернулися до суду з вимогою закрити всі корпуси Одеського національного університету ім. Мечникова через порушення правил пожежної безпеки. Заклад подав апеляційну скаргу, утім рішення залишили без змін, йдеться в постанові суду.

Згідно з документом, представники ДСНС звернулися до Одеського окружного адміністративного суду з проханням повністю зупинити експлуатацію навчальних корпусів та гуртожитків університету через порушення правил пожежної безпеки, а також відключили будівлі від електропостачання. Суд задовольнив позов надзвичайників.

У навчальному закладі з таким рішенням не погодилися та подали апеляційну скаргу до П'ятого апеляційного адміністративного суду Одеси. На думку представників університету, суд першої інстанції з'ясував обставини справи не повністю, відтак апеляція мала б скасувати попереднє рішення та ухвалити нове – про відмову у задоволенні позову ДСНС в повному обсязі.

В університеті наголосили, що в закаді вже усунули більш ніж половину порушень, утім залишилися "недоліки", для ліквідації яких потрібні гроші. Через це виш нібито неодноразово звертався до Міністерства освіти і науки України з проханням виділити цільові кошті для усунення порушень. Але для встановлення системи автоматичної пожежної сигналізації та систем оповіщення слід провести тендер та замовити проєктну документацію, на створення якої потрібен "тривалий час", запевнили в ОНУ.

Там також заявили, що під час експлуатації приміщень університет дотримується вимог пожежної безпеки та не має умов, які могли б призвести до загибелі чи травмування людей.

Однак П'ятий апеляційний адміністративний суд постановив залишити без задоволення скаргу Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. А також залишив без змін рішення Одеського окружного адміністративного суду.

У пресслужбі університету заявили, що заклад подаватиме касацію до Верховного Суду. А також зазначили, що заклад поетапно виконує приписи ДСНС щодо усунення недоліків в області протипожежної безпеки. Зокрема в будівлях університету обладнали виходи світловими табло виходи, розчистили евакуаційні шляхи та забезпечили безперешкодні виходи в зонах вікон перших поверхів, наголосили в пресслужбі вишу.

Додамо, йдеться про закриття навчальних корпусів та студентських гуртожитків за такими адресами: вулиця Дворянська, 2; вулиця Пастера, 27,47; вулиця Преображенська, 24; провулок Маяковського, 7; провулок Шампанський, 2; вулиця М. Говорова, 4; вулиця Новосельського, 64; вулиця Довженка, 5, 5А, 7А, 9А, 9Б, 9В; вулиця Маразліївська, 1В; Французький бульвар, 24/26, 24/26А, 48/50, 87 та вулиця Єлісаветинська, 2, 12, 14.

Суспільне готове надати право всім учасникам події висловити свою позицію. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

  • Одеський медичний університет закрили через порушення правил пожежної безпеки
  • У школі на Одещині знайшли порушення пожежної безпеки. Їх усунення затримує карантин
  • Одеський коледж економіки витратить понад 1,5 млн грн на пожежну безпеку

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок