Хмельницькій обласнй дитячій лікарні передали нове обладнання

Хмельницькій обласнй дитячій лікарні передали нове обладнання

Хмельницькій обласнй дитячій лікарні передали нове обладнання

Кардіологічне медичне обладнання вартістю 75 тисяч гривень отримала сьогодні, 5 лютого, у подарунок Хмельницька обласна дитяча лікарня. Його закладу передав всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця». Про це каже завідуюча відділенням ендокардіоревматології обласної дитячої лікарні Лариса Добровольська. Що за обладнання передавали та для чого воно лікарні – бачила наша знімальна група.

Відділення кардіоревматології обласної дитячої лікарні – єдине в області, де проводиться обстеження та лікування дітей, які мають вроджену патологію чи проблеми із серцем, розповідає завідувачка відділенням Лариса Добровольська Та додає: саме сучасне діагностичне обладнання у відділенні є потрібним.

Лариса Добровольська, завідувачка відділенням ендокардіоревматології Хмельницької обласної дитячої лікарні: "Завжди чогось не вистачає. І от сьогодні нам не вистачало електрокардіографічного обладнання, яке є в закладі, але його немає у нас в відділенні. І сьогодні завдячуючи саме цій акції ми отримали багатоканальний електрокардіограф і монітор пацієнта. Тобто це ті апарати, які будуть у нас постійно працювати в закладі для діагностування патології, за наглядом стану здоровя дитини, її серцевої діяльності. Тому це дуже гарний подарунок, дорого вартісний, якого ми дуже довго очікували".

У Хмельницькій області волонтерами благодійного фонду «Серце до серця» у 2019 році було зібрано понад 73 тисячі гривень. За них й придбали обладнання для кардіологічного відділення, - каже координаторка по роботі з волонтерами у Хмельницькій області від фонду «Серце до серця» Наталія Шмурікова. За її словами, це вже 14 подібна акція, але вперше вона була присвячена саме темі дитячої кардіології.

Наталія Шмурікова, координаторка по роботі з волонтерами у Хмельницькій області від ВБФ «Серце до серця»: "Приблизно три тижні триває сама акція від початку до кінця, щороку це в квітні або в травні по школах, медичних закладах, на вулицях також один день відбувається така акція і як правило це концерт ми організовуємо ходять волонтери зі скриньками".

На Хмельниччині на тисячу новонароджених вісім дітей мають вроджені вади серця. 40% з них не потребують негайного оперативного втручання, але лікар має спостерігати за станом здоров’я такої дитини, каже головний дитячий кардіоревматолог області Катерина Якимишина. Та додає: подарований електрокардіограф допоможе лікарям відділення не лише поставити правильний діагноз пацієнтам, але й виробити найоптимальніший алгоритм надання медичної допомоги

Катерина Якимишина, головна експертка спеціальності дитяча кардіоревматологія департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА: "Він дає можливість по-перше круглодобової спостереження за станом дитини тому що є діти, які переводяться до нас у різному віці і після реанімаційного відділення, є можливість допомогти тим дітям, які поступають у відділення в ургентному порядку то єсть це і нічний добовий моніторинг, що допоможе і нічному лікарю, і лікарю кардіоревматологу в наданні допомозі цій дитині".

Волонтери продовжить свою роботу і цього року, каже представниця благодійного фонду Любов Дем’янюк: "2020 рік буде так само буде присвячений дитячій кардіології, будемо вже більше пристосовуватися до реанімації і постараємося купити вже цього року апарат штучного дихання".

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди