Археологи знайшли на дні Фірвальдштетського озера у Швейцарії залишки будинків та кераміку, які, можливо, датовані 1000 роком до нашої ери. Це вказує на те, що ця місцевість була заселена на дві тисячі років раніше, ніж вважалося, повідомляє The Аrt Newspaper.
Згідно з офіційним повідомленням влади міста Люцерн, поселення довгий час було сховане під мулом Фірвальдштетського озера, яке також називають Люцернським озером. Однак у грудні 2019 року на дні водоймища почали прокладати водогін, і тому був знятий ґрунт, під яким виявили деревину та кераміку. У травні 2020 року на дні озера розпочалися підводні археологічні роботи.
Знахідки не були несподіваними, оскільки археологи завжди вважали, що на дні озера мають бути залишки доісторичних поселень.
Сліди затонулого 3000-річного села бронзового століття були виявлені на глибині чотирьох метрів від поверхні води. В епоху бронзи рівень води в озері був на п’ять метрів нижчим, ніж сьогодні. Тому на думку археологів, знайдена деревина – це залишки від будинків поселенців, які стояли на палях біля озер або на берегах річок у бронзову добу.
Знайдені речі вказують на те, що район Люцерна був заселений приблизно на 2000 років раніше, ніж вважалося. Поселення такого роду були поширені від 5000 до 500 р. до н.е.
У 2011 році "Доісторичні пальові будинки навколо Альп" були додані до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.



