До Києва 2 травня, у день Світлого Воскресіння Христового, з Єрусалиму доставили Благодатний вогонь. Його прийняв намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря Православної церкви України архієпископ Агапіт.
Як повідомляє кореспондент Суспільного, вогонь доставили в Україну віряни на люди доброї волі рейсовим літаком.


До Свято-Михайлівського собору він прибув вранці 2 травня. Священник ПЦУ Михайло Омелян пояснив, що окремий чартерний рейс не замовляли, щоб зекономити кошти та віддати їх на потреби вірян.

"Процедура перевезення цього вогню передбачає спеціальні лампади. Відповідного, вже після його прибуття до кафедрального собору віряни та намісник собору засвічують цей вогонь та передають його іншим вірянам", – розповів священнослужитель.
За його словами, далі Благодатний вогонь розвезуть по регіонах країни.

Одна з вірянок Анна Мисник розповіла Суспільному, що побувала в Єрусалимі, щоб прийняти Благодатний вогонь.

"Ми були в Єрусалимі. Сходження Благодатного вогню – це, мабуть, як блага вість для всього народу", – сказала вона.
Жінка повідомила, що її родила живе на Донеччині, яку збирається відвідати після розговіння.
Що відомо про Благодатний вогонь
Церемонію сходження Благодатного вогню щороку проводять у Велику Суботу перед Великоднем грецький Єрусалимський православний патріархат. Чин сходження відбувається у Кувуклії (каплиці) Гроба Господнього в Єрусалимі. Винесення Благодатного вогню символізує воскресіння Ісуса Христа.
"Це є певним символом для нас, що з Гробу Господнього сяє світло. Світло, яке сьогодні привозять, з грецької мови "Агіосфос" означає Святе Світло", – розповів Михайло Омелян.
Після сходження вогонь передають вірянам та представникам християнських конфесій, які розвозять його по світу. Вважається, що якщо вогонь не зійде – рік стане останнім для людства. Однак жодного разу в історії не було такого, коли б Благодатний вогонь не сходив на Землю.
Що відомо
- 1 травня у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулася церемонія сходження Благодатного вогню.
- Згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 19% дорослого населення України планує іти на Великдень до церкви.
- За прогнозом Нацполіції, святкові богослужіння з нагоди Великодня можуть відвідати понад мільйон вірян.
- Уряд продовжив карантин до 30 червня і закликав українців на Великдень лишатись вдома.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що посиленого карантину на Великдень і травневі свята в Україні не буде, проте посилять заходи контролю за дотриманням встановлених обмежень.
- Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що не планують вводити додаткові обмеження на Великдень. Водночас він закликав українців дотримуватися правил безпеки.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!