Із травня жителям Полтави не вимикатимуть гарячу воду: як вирішили проблему

Із травня жителям Полтави не вимикатимуть гарячу воду: як вирішили проблему

Із травня жителям Полтави не вимикатимуть гарячу воду: як вирішили проблему

Жителям Полтави, а ще Карлівки, Решетилівки, Машівки та Котельви з 1 травня не вимикатимуть гарячу воду. Обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго», яке надає цю послугу, підписало договір із новим постачальником. Це дочірня структура «Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».

Тепер постачати паливо на підприємство буде «Нафтогаз Трейдинг». Угоду про співпрацю із новим постачальником уклали 29 квітня, термін її дії – місяць, розповів виконувач обов’язків генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко. За його словами, термін зміни постачальника займе три дні.

"Якщо йти нормативно, то ми зараз сплачуємо гроші постачальнику у якості авансу. Ми робимо це за рахунок кредитних грошей. Ми сплачуємо гроші, ці гроші отримує новий постачальник природного газу і він повинен здійснити заходи щодо заведення газу на платформу ГТС (газотранспортної системи – ред.). Є сподівання, що будуть зроблені винятки і оці три дні не будуть дотримані, буде зроблено усе швидше", – каже виконувач обов’язків генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко.

Якщо ж газопостачання раніше, ніж за три дні, не буде, на період із 1 до 3 травня планують залучити іншого постачальнка газу, каже Олександр Олексенко. Відтак, каже він, населення буде із гарячою водою.

Із травня жителям Полтави не вимикатимуть гярячу воду: як вирішили проблемуpixabay

Проте, компанія, з якою уклали угоду, так само, як і «Нафтогаз України» вимагає оплату за спожитий газ наперед.

"На даний час пропозиція від них – від 30 до 100 %. Але якщо ми робимо 30%, то на решту ми повинні надати банківську гарантію. Враховуючи те, що ми маємо зараз досить обмежений час, а оформлення гарантії потребує значних строків, то ухвалено рішення – зараз платити 100%, що ми й робимо. А в подальшому вести перемовини щодо зниження суми авансу", розповідає виконувач обов’язків генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко.

Про припинення газопостачання із 1 травня «Нафтогаз України» повідомив «Полтаватеплоенерго» у листі. Відтак, мало зупиниться і постачання гарячої води до будинків.

Подальше отримання газу можливе було лише за умови укладання контрактів між комунальним підприємством та газотранспортною компанією на його купівлю та за умови 100%-ї попередньої оплати вартості.

Одна із причин припинення постачання – заборгованість «Полтаватеплоенерго». Становить вона близько 500 мільйонів гривень. Нині ж, за словами Олександра Олексенка, погашення боргу відклали. Оскільки визнали , що це проблема не самого комунального підприємства, а державного регулювання в українській теплоенергетиці у цілому.

Нагадаємо, «Нафтогаз України» мало постачати газ виробникам теплової енергії, зокрема і обласному комунальному підприємству «Полтаватеплоенерго». Це на підставі Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єкти ринку природного газу. Та із 1 травня цей документ уже не буде чинним і з того часу компанія не зобов’язана це робити.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди