Рівненщина підготувала свою частину "Рушника єднання". Що у неї вклали

Рівненщина підготувала свою частину "Рушника єднання". Що у неї вклали

Ексклюзивно
Рівненщина підготувала свою частину "Рушника єднання". Що у неї вклали Суспільне Рівне

Орнамент з поліської сорочки представлятиме Рівненщину в загальноукраїнському проєкті "Рушник єднання". Його довжина 180 сантиметрів і ширина 40. Зібрати традиційну вишивку усіх регіонів в один виріб – ідея громадської організації "Земляцтво буковинців у Києві". Загалом їм мають передати 25 рушників з регіонів після 9-го травня.

Рушник від Рівненщини для всеукраїнського проєкту "Рушник єднання" вишивала Юлія Гончарова з Рівненського обласного центру народної творчості.

Рушник єднанняСуспільне Рівне

"Не оригінальний візерунок, а натхненний оригіналом, який передає дух саме вишивки Рівненського Полісся, відображений саме в цьому рушнику. Основа цього візерунку – це вишивка з рукава сорочки Сарненського району, яка зберігається в Сарненському історико-етнографічному музеї", – розповідає майстриня-вишивальниця Юлія Гончарова.

Рушник єднанняСуспільне Рівне

Спочатку вишивальниця зробила креслення майбутнього рушника, а потім – місяць кропіткої роботи голкою й нитками.

Рушник єднанняСуспільне Рівне

В орнаменті Юлія Гончарова поєднала традиційний хрест і символ Берегині, тобто жіноче начало.

"Хрест традиційно трактують як чоловіче начало. Тобто, це поєднання жіночого й чоловічого, ствердження життя", – пояснює вишивальниця.

Рушник єднанняСуспільне Рівне

Майстриня додає, що основа візерунку – вибраний косий хрест, поєднання з прямою гладдю, штапівка й мережка-ляхівка, яка була традиційна для нашого Рівненського Полісся.

Рушник єднанняСуспільне Рівне

Рушник має довжину 180 сантиметрів і 40 сантиметрів завширшки. За чіткими розмірами виконана й вишита основа, літери та відстань між усіма елементами рушника. Ці параметри задали ініціатори "Рушника єднання" – "Земляцтво буковинців у Києві", – пояснює голова їхньої молодіжної секції та кураторка проєкту Олена Ремез. 25 рушників з регіонів їм мають передати після 9-го травня.

Рушник єднанняСуспільне Рівне

"Хочемо зробити такий рушник єдності України, щоб всі регіони були представлені. Показати, наскільки глибока наша культура, як зароджувався саме орнамент. Луганськ вишиває, Донецьк так само і Крим, все-таки це наша територія, як по Конституції зазначено. Коли буде 25, ми їх не будемо зшивати, вони будуть представлені окремо, на День Незалежності і на святкування 400-річчя Хотинської битви", – зазначає кураторка проєкту "Рушник єднання" Олена Ремез.

На другому етапі до "Рушника єднання" долучать територіальні громади, потому усі елементи зшиють і презентують через рік.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди