Скульптурі Костянтина Великого повернули давно втрачений палець

Скульптурі Костянтина Великого повернули давно втрачений палець

Скульптурі Костянтина Великого повернули давно втрачений палець

Бронзовий вказівний палець довжиною 38 см, знайдений в паризькому Луврі у 2018 році, був повторно встановлений на статую в Капітолійських музеях Риму 28 квітня. Про це повідомляє видання the Guardian.

Палець був "ідеально" прироблений назад на законне місце "за допомогою неінвазивної, оборотної та невидимої системи", – повідомив італійській газеті Il Messaggero директор музеїв Клаудіо Парізі Пресічче.

Древня реліквія була частиною колекції, яку Лувр придбав у італійського банкіра Джампьетро Кампана в 1863 році. Кампана, який помер в 1880 році, зібрав одну з найбільших колекцій римських і грецьких старожитностей XIX століття.

У 1913 році його занесли в каталог як "римський палець ноги" і присвоїли йому реєстраційний номер BR78. У 2018 році бронзовий об'єкт привернув увагу співробітниці лабораторії Національних музеїв Франції Аурелії Азема, яка збирала матеріал для докторської дисертації з античних технік зварювання, що застосовувалися при створенні великих бронзових статуй.

Скульптурі Костянтина Великого повернули давно втрачений палець

Вона зауважила, що об'єкт скоріше схожий на уламок пальця руки, ніж на палець ноги, і що, судячи з його довжини, він може бути частиною статуї заввишки близько 12 м. Це навело її на думку, що палець – ще один фрагмент статуї Костянтина. Палець, товщина металевих стінок якого становить близько 4,5 мм, був відлитий порожнистим, що відповідає техніці непрямого лиття, в якій була створена статуя. Упевненості додала й стилістична схожість з римськими фрагментами.

Співробітник лабораторії Лувра Ніколя Меларен створив копію пальця за допомогою технології 3D-моделювання. 1 травня 2018 року разом з кураторами з Лувра Франсуазою Гот'є і Софі Декан вчені доставили копію в римський музей. Виявилося, що вона ідеально підходить до статуї Костянтина – аж до найдрібніших деталей.

Серед фрагментів статуї, виставлених в Капітолійських музеях – масивна голова, ліве передпліччя і сфера. На руці також відсутня долоня, яка тримала сферу, і частина середнього пальця. Вважається, що вказівний палець відірвався, коли сфера була відокремлена від руки та поміщена на вершину колони, що стоїть на першій милі Аппієвої дороги, найважливішої дороги Римської імперії, у 1584 році.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше