Рада попередньо підтримала зміни до закону про туризм. Що вони передбачають

Рада попередньо підтримала зміни до закону про туризм. Що вони передбачають

Рада попередньо підтримала зміни до закону про туризм. Що вони передбачають Unsplash

Верховна рада прийняла за основу законопроєкт №4162 "Про туризм". Він передбачає створення Єдиного туристичного реєстру, розробки та затвердження стратегії розвитку туризму.

Відповідний законопроєкт 29 квітня підтримали 261 народний депутат.

"Зокрема, передбачається включення до суб'єктів туристичної діяльності фізичних осіб підприємців, оновлення термінології вітчизняного законодавства для його гармонізації з європейським, визначення видів туризму, класифікація подорожей, типи туристичних пакетів. Вводиться новий розділ про розвиток туризму", – пояснила заступниця голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Водночас перша заступниця голови комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко вбачає у цьому закону звуження ринку туризму.

"Він примушує гідів реєструватися як ФОП, він змушує жіночку, яка здає свою хату й займається зеленим туризмом – реєструватися як ТОВ. Він змушує всіх зайти в реєстр за незрозумілими правилами й для цього створюються окреме державне підприємство, яке буде власником цього реєстру", – сказала Клименко.

Що передбачає законопроєкт

Як зазначають автори законопроєкту, його основною метою є створення правового підґрунтя для сталого розвитку туризму, створення дієвої системи взаємодії усіх учасників туристичної діяльності шляхом запровадження державної електронної інформаційної системи, яка містить відомості про усіх суб’єктів туристичної діяльності тощо.

Також законопроєкт створює механізм держаного стратегічного планування та нагляду у сфері туризму, статистичної звітності, захисту прав та законних інтересів туристів.

Зазначається, що суб'єкт господарювання має подати до центрального органу влади, яке відповідатиме за туризм, повідомлення про початок здійснення туристичної діяльності, аби мати на це право.

Автори проєкту передбачають, що створене відомство дозволить зменшити до мінімуму корупційну складову в організації туристичної діяльності, створить рівні права для суб’єктів туристичної діяльності, а також сприятиме підвищенню якості національного туристичного продукту до рівня міжнародних та європейських стандартів.

Законопроєктом також пропонується замінити ліцензування туроператорської діяльності на внесення відомостей про суб’єкта туристичної діяльності до Єдиного туристичного реєстру.

Як зазначили автори проєкту, наразі в Україні діє закон "Про туризм" 1995 року, який "не відповідає сучасним реаліям та потребує внесення комплексних змін".

Читайте також: Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди