На Полтавщині від COVID-19 почали щеплювати людей віком від 65 років

На Полтавщині від COVID-19 почали щеплювати людей віком від 65 років

На Полтавщині від COVID-19 почали щеплювати людей віком від 65 років
Суспільне Полтава

На Полтавщині від коронавірусу почали щеплювати людей віком від 65 років. Роблять це у восьми десятках стаціонарних пунктів щеплень регіону, говорить заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. Для імунізації використовують препарат південнокорейського виробництва «AstraZeneca».

Це – один із пунктів щеплення від коронавірусу. Розташований він на базі амбулаторії полтавського центру медико-санітарної допомоги № 2. Відсьогодні тут вакцинують препаратом південнокорейського виробництва «AstraZeneca». Щеплення зробили і 79-річному Івану Ніколаєнку.

"Час такий, що хвороби небезпечні. Хочеться пожити. От і прийшов вакцинуватися", –каже полтавець Іван Ніколаєнко.

Вакцинують препаратом південнокорейського виробництва «AstraZeneca»
Вакцинують препаратом південнокорейського виробництва «AstraZeneca». Суспільне Полтава

Вакцинують людей віком від 65 років. Імунізуватися прийшла полтавка Раїса Гаража. Їй – 71 рік.

"Тиждень тому нам подзвонили і запросили на вакцинацію. Подзвонила медсестра. Три рази дзвонила. Вона час уточнювала. День ми обирали, коли нам зручно", –розповідає полтавка Раїса Гаража.

13,5 тисяч доз вакцини, які привезли в область, планують витратити за три дні. Щеплюватимуть нею у восьми десятках стаціонарних пунктів щеплень регіону. Два із них – у центрі медико-санітарної допомоги № 2.

Вакцинують людей віком від 65 років
Вакцинують людей віком від 65 років. Суспільне Полтава

"Згідно із графіком, за 28, 29 та 30 квітня ми повинні щепити близько 600 людей. На один день пункти щеплення повинні виконати щеплення приблизно 170 осіб", – каже заступниця директора центру медико-санітарної допомоги №2 Полтави Алла Івко.

Ця вакцина ідентична тій, що привезли на Полтавщину наприкінці лютого від індійського виробника. Одного флакону вистачає, як і раніше, на 10 щеплень, розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко.

"Вона годиться і для ревакцинації після першого вливання «AstraZeneca». Та, яка вироблялася на індійській території. Вона колеться двічі, потребує ревакцинації через певний період – від чотирьох до 12 тижнів.Ті ж самі у неї реакції. Може бути температура, почервоніння", – говорить заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавщини Юрій Курилко.

На Полтавщині від COVID-19 почали щеплювати людей віком від 65 років
На Полтавщині від COVID-19 почали щеплювати людей віком від 65 років. Суспільне Полтава

Нагадаємо, цю вакцину на Полтавщину привезли 26 квітня. Аналогічний препарат, але від індійського виробника доставили 24 лютого. Крім того, 18 та 23 квітня у регіон надійшло дві партії вакцини американо-німецького виробництва «Pfizer». А ще майже вісім тисяч доз китайського препарату «CoronaVac» поставили 13 квітня. За увесь період вакцинації щепили понад 24 тисячі людей.

На початок