Єгипетські археологи знайшли сотню стародавніх гробниць в дельті Нілу

Єгипетські археологи знайшли сотню стародавніх гробниць в дельті Нілу

Єгипетські археологи знайшли сотню стародавніх гробниць в дельті Нілу AP

Єгипетські археологи під час розкопок в провінції дельти Нілу знайшли 110 гробниць, більшість з яких відносяться до додинастичного періоду на території Єгипту, передає Associated Press.

Гробниці, в частині з яких є людські останки, були знайдені на археологічному об'єкті Кум Аль-Халджи, приблизно за 150 кілометрів від Каїру.

Серед них 68 овальних гробниць, які відносяться до додинастичного періоду, який охопив період з 6000 по 3150 рік до нашої ери. Також є 37 гробниць прямокутної форми з давньої епохи, відомої як Другий проміжний період (1782-1570 рр. до н.е.), коли Стародавнім Єгиптом правили семіти гіксосівГіксоси — група кочових племен з Малої Азії, які завоювали Нижній Єгипет в середині XVIII століття до н. е за часів.

В Єгипті археологи розкопали в дельті Нілу сотню стародавніх гробницьAP

Решта п'ять могил овальної форми датуються періодом Накада III, що існувала між 3200 і 3000 роками до н.е.

Археологи також виявили в цих гробницях людські останки дорослих та дітей, а також похоронне обладнання та предмети кераміки.

В Єгипті археологи розкопали в дельті Нілу сотню стародавніх гробницьAP

Як пише видання, це відкриття – останнє із серії археологічних відкриттів за останні роки, про які Єгипет прагнув оголосити в надії відродити свій туристичний сектор.

Що відомо

  • У римському некрополі Санта-Роса археологи знайшли 250 поховань еліти, слуг і звільнених рабів, які датуються періодом правління давньоримських імператорів з династії Юліїв-Клавдіїв.
  • В іспанській гробниці знайшли "магічний" кришталевий кинджал віком 5 тисяч років.
  • Італійські археологи знайшли рештки двох чоловіків, які загинули внаслідок виверження вулкана майже дві тисячі років тому в давньоримському місті Помпеї.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше