У Полтаві жителі 16 квартир другий день без газу

У Полтаві жителі 16 квартир другий день без газу

У Полтаві жителі 16 квартир другий день без газу Суспільне Полтава

У полтавському мікрорайоні Климівка, мешканці багатоквартирного будинку другий день без газу. 26 квітня жителям працівники «Полтавагазу» відрізали частину труби.

Зробили це, бо виявили порушення у помешканнях, каже керівниця відділу комунікацій «Полтавагазу» Ольга Артеменко. Це, зокрема, відсутність проєктної документації та незареєстровані газові прилади. Та припинили розподіл без попередження, каже мешканка будинку Анастасія Браїлко.

Мешканці будинку спілкуються с працівниками "Полтавагазу"Суспільне Полтава

Мешканці будинку спілкуються с працівниками "Полтавагазу"

В будинку з трьома дітьми проживає Анастасія Браїлко. У її помешканні вже день як відсутній газ.

"У мене троє дітей. Одна дитина у мене має інвалідність. За ним потрібен постійний догляд. Третя дитина у мене маленька – два роки. Ось котел, від якого ми отримуємо опалення, теплу воду та газ, де я можу приготувати поїсти. А вони взяли усе відрізали. Зараз в нашому будинку проживає 11 дітей, сім людей з інвалідністю та два пенсіонери", говорить мешканка будинку Анастасія Браїлко.

У Полтаві жителі 16 квартир другий день без газуСуспільне Полтава

У Полтаві жителі 16 квартир другий день без газу

Нині, аби покупати дітей, жінка вимушена гріти воду в електрочайнику.

"Бачите, газу немає. Помити дитину, яка має необхідність в постійному догляді, я не можу. Я дитину годую, вмиваю, підмиваю. Мені вода потрібна. На чому її нагріти? У мене є електрочайник. Але ви уявляєте скільки мені треба нагріти? Зрозуміло, вчора гріла, але в мене їх троє. Чому я, людина, яка усе платить, повинна сидіти без газу?", говорить мешканка будинку Анастасія Браїлко.

Газ припинили постачати 26 квітня, бо працівники «Полтавагазу» встановлювали котел в одній із квартир будинку.

Місце де відпиляли трубуСуспільне Полтава

Місце де відпиляли трубу

"Наші працівники приїхали відповідно до заявки одного із мешканців, щоб виконати йому реконструкцію газопроводу і замінити лічильник. І після цього вони зобов'язані перевірити повністю усю газову систему та газові прилади, до яких буде виконуватися відновлення розподілу природного газу", розповідає керівниця відділу комунікацій «Полтавагазу» Ольга Артеменко.

"До мене прийшли у квартиру. Подивились усе. Говорю: «А коли включите газ?». Сказали, може, ввечері, може, завтра, бо там котел ставили. Думаю, ну й добре", пригадує мешканка будинку Алевтина Старовойтова.

А після цього того ж дня працівники підприємства відрізали частину труби, через яку до будинку постачали паливо. Зробили це, бо виявили порушення.

Будинок, де відключили газСуспільне Полтава

Будинок, де відключили газ

"Під час цього обстеження було виявлено ряд порушень. Зокрема, перенесені лічильники на висоту, що не відповідає ні нормам, ні проєктній документації, самовільно встановленні газові прилади. Є ділянки газопроводу які не є безпечними", розповідає керівниця відділу комунікацій «Полтавагазу» Ольга Артеменко.

Від газопостачання 16 квартир будинку відключили без попередження, каже жителька Анастасія Браїлко. Та за словами представниці компанії Ольги Артеменко, розподіл припинили, бо обладнання перевірили не у всіх квартирах. Це тому, що не усі пускали працівників до помешкань.

Мешканці будинку обговорюють ситуаціюСуспільне Полтава

Мешканці будинку обговорюють ситуацію

"Як мінімум, до газових плит, розподіл можна відновити в оселях за даною адресою. Вони можуть функціонувати у кожній з квартир. Протягом двох днів лічильники наші працівники зможуть перенести на відповідну висоту. Це не є проблемою. Питання лише до допуску до квартири", пояснює керівниця відділу комунікацій «Полтавагазу» Ольга Артеменко.

"У будь-якому випадку половина людей на роботі. Тому, хто відкрив, хто – ні. Як нам потім сказали, що відкрили всього сім квартир. Інші дев'ять не відкрило. Навіть не дають можливості усім мешканцям виправити несправність. Попередили б, що у нас на виправлення є пів року, або три місяці. А так не роблять", говорить мешканка будинку Анастасія Браїлко.

А відновити газопостачання зможуть після перевірки обладнання у квартирах та усунення порушень мешканцями. Останнє жителі будинку мають робити своїм коштом.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди