"Все залежатиме від господаря". Що чекає на "Металіст", якщо його передадуть Харкову

"Все залежатиме від господаря". Що чекає на "Металіст", якщо його передадуть Харкову

"Все залежатиме від господаря". Що чекає на "Металіст", якщо його передадуть Харкову Суспільне Харків

Харківська міська рада хоче забрати стадіон "Металіст" з державної та обласної власності у власність міста. Що це означає для стадіону та як вдарила пандемія по його прибуткам, в розмовній студії "Сьогодні.Головне" розповів гендиректор обласного спорткомплексу "Металіст" Роман Пец.

Конфіскованим майном не керуємо

Що перебуває на балансі обласного спортивного комплексу "Металіст"?

Стадіон, футбольне поле, трибуни, підтрибунні приміщення. Але на самому стадіоні є приміщення, які не належать власності комунального підприємства обласного спортивного комплексу (ОСК) "Металіст".

Це, наприклад, підтрибунні приміщення, які раніше викупив Олександр Ярославський на 49 років. Потім вони перейшли до нового президента (футбольного клубу – ред.) Сергія Курченка, зараз вони належать державі. Ми конфіскованим майном не керуємо, але маємо з ними взаємовідносини. На усі комунальні послуги, які є на стадіоні, договори укладені саме з ОСК. Тобто у нас є договірні стосунки.

Крім цього, поряд зі стадіоном є дитяча спортивна академія зі штучними полями, вона також не відноситься до ОСК. Виходить, що власність підприємства – це сам стадіон, футбольне поле, глядацький комплекс, дах, стіни і прилегла територія.

металістСуспільне Харків

Розкажіть про результати економічної діяльності стадіону за минулий рік.

Після початку пандемії результат, можна сказати, плачевний. На стадіоні проводилися футбольні матчі, семінари. Зараз такого немає через те, що Харків у "червоній" зоні. Матчі проводяться, але проводяться без глядачів.

Зараз у нас грають два клуби: це "Металіст 1925", перша ліга, та з весни почав грати футбольний клуб "Метал", друга ліга. У 2020 році ще у нас був "Шахтар", вони з 2016 року грали у Харкові на нашому стадіоні, але з економічних причин вони переїхали до Києва.

Економічно дуже важко сьогодні утримувати стадіон, а тим паче на ньому заробляти. З обласного бюджету виділяються кошти на комунальні послуги для тієї частини стадіону, яка відноситься до ОСК. Плюс, вони підтримують нас мінімальною заробітною платою. Минулого року з обласної ради виділяли близько 25-26 мільйонів гривень.

"Все залежатиме від господаря". Що чекає на "Металіст", якщо його передадуть ХарковуСуспільне Харків
Коли грає "Металіст 1925" і "Метал", оренда символічна

Як змінювалася фінансова ситуація з 2013 року і до сьогодні?

Дуже серйозно все змінилося. У 2013 році ще був той старий клуб "Металіст", про який зараз ведеться багато розмов — про повернення бренду.

Я саме прийшов на посаду генерального директора на початку 2013 року. Тоді комунальне підприємство забезпечувало себе практично самостійно.

Був фінансово сильний футбольний клуб, люди ходили на футбол, оренда стадіону на проведення матчів була досить великою. За рахунок цих грошей забезпечували і заробітну плату, і оплату комунальних послуг. І субвенція з облбюджету не потрібна була. Вона почалася, здається, з 2015 року лише.

На чому ви заробляєте, крім оренди стадіону для матчів?

Облрада дозволила стадіону здавати в оренду ті приміщення, які не використовуються для проведення футбольних матчів. Від цих угод отримуємо певні кошти. Вони невеликі, але прибуток є.

Раніше крім футболу проводилися концерти. Влітку минулого року в нас теж були заплановані кілька концертів, але вони не відбулися. Ось плануємо на цей рік — може щось вийде. Наприклад, той самий Монатік не провів свій концерт, перенесли. Якщо дозволять, то мають провести цей захід на стадіоні.

металістСуспільне Харків

Скільки коштує оренда поля?

Це індивідуально. Якщо грає "Шахтар", то це хороша оренда, якщо грає "Металіст 1925" і "Метал", то оренда символічна. Концерт — це хороший заробіток. Це пара-трійка сотень тисяч гривень.

"Все буде залежати від господаря"

Харківська міськрада на сесії 21 квітня ініціювала передачу як спорткомплексу, так і конфіскованого майна Курченка з державної до комунальної власності Харкова. У частині рішення, яке стосується конфіскованого майна, є фраза: "Взяти зобов'язання використовувати об'єкти за цільовим призначенням і не відчужувати у приватну власність”. У частині, яка стосується обласного спорткомплексу, такого обмеження немає. Що його відсутність означатиме для стадіону?

Таких комплексів по країні можна порахувати по пальцях. Я не думаю, що його перетворять на якесь будівництво чи будуть використовувати цю землю під якісь свої плани. Я думаю, у Харкові буде стадіон, а з відродженням "Металіста" буде й великий клуб.

Для вас, як директора стадіону, є різниця: обласне керування, міське чи приватне?

Все буде залежати від господаря, який буде управляти стадіоном. На сьогодні керує облдержадміністрація, ми фінансуємося стабільно. До того ж ми дещо заробляємо.

Якщо депутати вирішать передати його місту, будемо сподіватися, що нові керівники також зроблять, може ще й краще, фінансування для стадіону. А може оновлять його за останнім словом.

ІТ-обладнання застаріває. Відеоспостереження, екрани — багато чого вже треба оновлювати. Потрібні величезні гроші. Якщо місто буде це робити — добре. Якщо віддадуть стадіон у приватні руки, людині, яка буде займатися ним і хотіти це робити — звісно, це добре.

В якому стані поле?

У відмінному. Подякую "Шахтарю", який три з половиною роки грав на нашому стадіоні та за умовами контракту повністю відповідав за підготовку і утримання поля. "Шахтар" у своїх звітах прописував утримання та реновацію поля на рівні 10 мільйонів гривень на рік.

Ми зараз готуємося до двох ігор збірної України у межах підготовки до Євро-2020: 23 травня – "Україна-Бахрейн" і 7 червня — "Україна-Кіпр". Приїздила комісія, дивилася стадіон та поле. Поки що все добре.

Що відомо

  • Депутати Харківської міськради 21 квітня підтримали звернення до обласної державної адміністрації, в якому просять передати майно "Металісту" у комунальну власність Харкова безоплатно.
  • У березні 2021 року у Харківській облраді ініціювали аудит власності "Металіста" і його передачу Харкову.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів