У Харківській облраді ініціюють аудит власності "Металіста" і його передачу Харкову

У Харківській облраді ініціюють аудит власності "Металіста" і його передачу Харкову

У Харківській облраді ініціюють аудит власності "Металіста" і його передачу Харкову

Власність футбольного клубу "Металіст" хочуть перевірити та передати у підпорядкування Харкову.

З такою ініціативою на сесії Харківської облради 11 березня виступив голова облради Артур Товмасян, повідомляє кореспондент Суспільного.

"Перше: ми маємо провести аудит всієї власності "Металіста", що перебуває у підпорядкуванні області. Друге: після проведення аудиту ми маємо все це майно передати місту Харкову, оскільки саме його нинішнє керівництво в особі Ігоря Терехова взяло на себе зобовязання разом з Олександром Ярославським відродити гордість міста — футбольний клуб "Металіст". Вважаю, що це буде правильним кроком", — сказав Товмасян.

Голову облради підтримали заступники.

"Передача майна місту — я вважаю, що це потрібно зробити якнайшвидше і не ставати осторонь цього питання для кожного депутата, які є представниками громад", — сказав Андрій Малиш ("Опозиційна платформа — За життя").

"Фракція "Блок Кернеса — Успішний Харків" цілком підтримує ініціативу в. о. міського голови Харкова Ігоря Олександровича Терехова та відомого мецената та бізнесмена Олександра Ярославського щодо відродження "Металіста", — сказав Альберт Кононенко ("Блок Кернеса — Успішний Харків").

"Ми проведемо повний аудит майна, яке було передано від громадянина Курченка до обласної власності, та передамо його міській владі", — додав він.

На сесії тільки озвучили ініціативу — жодних рішень не ухвалювали.

Що відомо

  • У 2014 році суд повернув у власність області стадіон "Металіст", проданий одній з компаній бізнесмена Сергія Курченка, який виїхав за межі України після втечі експрезидента України Віктора Януковича.
  • У 2017-2018 рр. у Курченка конфіскували проданий бізнесменом Олександром Ярославським ФК "Металіст". На Курченка та пов'язані з ним структури відкрили понад 10 кримінальних проваджень.
  • У 2020 році голова Харківської ОДА Олексій Кучер підписав розпорядження "Про створення Державного підприємства "Харків-Арена", яке мало займатися конфіскованим у Курченка майном. Серед цього майна — тренувальна база у селищі Високий.
  • 23 лютого 2021 року про намір відродити ФК "Металіст" заявив секретар міськради Ігор Терехов, один з ймовірних кандидатів на посаду мера Харкова. Бізнесмен Олександр Ярославський заявив, що зацікавлений у розвитку регіону та закликав об'єднатися для відродження "Металіста".
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів