Не вистачило одного голосу. Депутати хотіли зняти першого заступника голови Сумської облради

Не вистачило одного голосу. Депутати хотіли зняти першого заступника голови Сумської облради

Не вистачило одного голосу. Депутати хотіли зняти першого заступника голови Сумської облради zagittya.com.ua

Висловити недовіру голові обласної адміністрації та зняти з посади першого заступника голови ради. Такі кадрові питання мали вирішити на сесії 28 квітня депутати Сумської обласної ради. Чи вдалося прийняти такі рішення та чому не дійшли до решти 52 питань порядку денного – далі у матеріалі.

На початку сесії депутат від фракції Європейська Солідарність Ігор Збукарєв вніс до порядку денного питання про зняття з посади першого заступника голови облради Олександра Стрельченка. До цього додав лист із підписами 24 депутатів. Просив таємного голосування та сказав що треба міняти керівництво ради.

"У нас відбулося рейдерське захоплення обласної ради за допомогою недосвідченого і російською мовою "чистолюбивого" голови фракції ОПЗЖ. Я Юрію Павловичу сьогодні сказав, що Віктор Михайлович знаходиться "в ловких и натружених руках". Я звертаюся до всіх, щоб зрозуміли, в першу чергу фракція "Слуг народу", ви ж розумієте, що радою керуєте не ви, а керує оця фракція", – зазначив депутат фракції "Європейська Солідарність" Ігор Збукарєв.

Не вистачило одного голосу. Депутати хотіли зняти першого заступника голови Сумської облради

Олександр Стрельченко назвав це питання політичним.

"Ну ви розумієте, що це політична посада, і сказати, що справився, не справився. Немає питань у доповідачів до першого заступника: не зробив, не ходив на роботу. Було питання пов’язане з політикою. Політичне питання, що є російська агресія, ніби-то проросійські партії, потрібно змінити керівництво обласної ради. Все. Проголосуютб, буду звичайним депутатом. Це ж така справа, я ж не складу мандат", – сказав заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко.

Далі голосували. З 62 присутніх депутатів, проєкт підтримали 32, 1 утримався, 1 був проти. Для звільнення з посади Олександра Стрельченка не вистачило одного голосу. Вже після того депутатка від "Батьківщини" Катерина Приходька сказала – зробила помилку у бюлетені та хоче переголосувати.

"Я дійсно зробила помилку, я не правильно проголосувала, тому що не розібралася у бюлетені, я дійсно за звільнення Стрельченка", – сказала депутат фракції ВО "Батьківщина" Катерина Приходько.

Також до кінця у залі був присутній очільник області Василь Хома. Депутати мали розглянути питання про висловлення йому недовіри. Перед цим надали слово голові адміністрації.

Не вистачило одного голосу. Депутати хотіли зняти заступника голови Сумської облрадиСумська обласна рада

"Закидаються звинувачення у тому, що обласна державна адміністрація подала проєкт рішення щодо делегування їй повноважень управління КП, установами, організаціями. Це єдиний напевно випадок у країні, коли обласною радою не делеговані відповідні повноваження ОДА щодо управління закладами охорони здоров’я, освіти, культури та таке інше. Вказано, що мені була надана відповідь і після цього чинився якийсь тиск. Хочу запитати, якщо був тиск, чому не були подані відповідні звернення до правоохоронних органів? Я взагалі не розумію таких людей, які хочуть мене принижувати. Не потрібно мене принижувати", – сказав Василь Хома.

Ініціювали це питання у фракції "Опозиційна платформа – За життя". Чому висловлюють голові недовіру, запитали у голови фракції Юрія Чмиря.

"Ну там же в рішенні написано, що 67 програм мали прийняти, якісь не приймаються. Все ж написано, читайте проєкт рішення", – зазначив Юрій Чмирь.

У проєкті рішення серед іншого вказано: "З початку 2021 року здійснюються неодноразові спроби порушення конституційного права обласної ради на управління об’єктами спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст області, протиправного заволодіння повноваженнями з управління зазначеними об’єктами, незаконного тиску на Сумську обласну раду та її керівництво з метою змушування прийняття обласною радою рішення про делегування обласній державній адміністрації повноважень з управління об’єктами спільної власності".

Після перерви депутати фракції "Опозиційна платформа – За життя" передумали та зняли питання до наступного разу.

"Колеги наполягали, що спочатку звіт треба заслухати, вислухати, що Василь Васильович зробив, його команда, що планує робити, а потім дати політичну оцінку", – зазначив перший заступник голови фракції "Опозиційна платформа – За життя" Микола Войтенко.

Кореспонденти Суспільного запитали у решти голів фракцій, якої думки вони про цей проєкт рішення та як голосуватимуть.

"Ми будемо брати бюлетені, брати участь у голосуванні. Позиція фракції така – взяти бюлетені, де кожен висловить свою думку. Це ж таємне голосування", – сказав голова фракції "Європейська Солідарність" Дмитро Нагорний.

Вадим Лисий Голова фракції "ВО «Батьківщина", зазначив, що це політиканство і взагалі питання не на часі. Такі рішення з його слів має ухвалювати Президент. Такої ж думки й голова фракції "За майбутнє" Тетяна Сизон.

"Такі речі так не відбуваються, потрібно було заслухати звіт і вислухати тих, хто має щось проти. Ми участь у цій брудній кампанії брати не будемо. Ми взагалі не будемо брати навіть бюлетені", – висловився голова фракції "Наш край" Валерій Волков.

Яку має позицію фракція "Слуга народу", її голова Микита Баня відповідати не став, послався на зайнятість.

Після оголошеної перерви депутати зібратись не змогли. 52 питання порядку денного перенесли на наступне засідання, яке запланували провести після травневих свят.

Що відомо

  • 3 грудня 2020 року першим заступником голови Сумської облради обрали Олександра Стрельченка від "ОПЗЖ". Фракції "Батьківщини", "Європейська Солідарність" та "За майбутнє" відмовилися брати участь у голосуванні за нього. Після цього депутати дообрали лічильну комісію і проголосували. За Олександра Стрельченка дали 37 голосів. У голосуванні взяли участь фракції "Слуга народу", "ОПЗЖ" і "Наш край".
  • Олександр Стрельченко має досвід роботи у раді – це його друга каденція. У 2015-му він пройшов до цієї ж ради, також за списком "Опозиційного блоку".
  • Василя Хому призначили головою Сумської обласної державної адміністрації 23 листопада 2020 року.
  • У декларації за 2019 рік Василь Хома вказав 50 земельних ділянок, які перебувають у власності родини, коштовні годинники та зброю. Документ має 43 сторінки.
  • Президент своїм указом від 5-го листопада звільнив з посади голову Сумської облдержадміністрації Романа Грищенка. В указі йдеться, що звільнено очільника області "згідно з поданою ним заявою".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди