На Луганщині відреставрують меморіал героям Другої світової війни

На Луганщині відреставрують меморіал героям Другої світової війни

На Луганщині відреставрують меморіал героям Другої світової війни Суспільне Донбас

На Луганщині планують реставрувати меморіал героям Другої світової війни. Ремонтуватимуть Міловський комплекс "Україна – визволителям". Відновлять пам’ятник за гроші з державного бюджету, за проєктом "Велике будівництво".

Про це Суспільному повідомила завідувачка сектору культури та туризму Міловської селищної ради Оксана Дубок.

Міловчанин Євгеній Скоренко розповів Суспільному, що меморіал "Україна – визволителям" востаннє фарбували 5 років тому. Капітального ремонту, каже чоловік, на його пам’яті не було. Встановили меморіал у 1972 році. Він є пам’яткою національного значення.

Оксана Дубок повідомила Суспільному про плани щодо відновлення меморіалу.

"Будуть пілони відремонтовані, блоки, на яких викарбовано 1066 імен солдатів. Всього в братській могилі заховано 2815 останків радянських воїнів. 29 мільйонів 701 тисяча 196 гривень – сума проєкту коштує", — зазначила Оксана Дубок.

На території комплексу планують замінити тротуарні плити, реставрувати пам’ятник, музей під ним та гармату. Також тут планують встановити дзвін.

"Це взагалі знакове місце, тому що поруч знаходиться населений пункт, який першим був звільнений від нацистів", — зауважив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.

Реставрація меморіалу запланована за проєктом "Велике будівництво". Гроші на відновлення, а це майже 30 мільйонів гривень, виділили з державного бюджету. Наразі чекають на завершення державної експертизи.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше