Розкрадання в "Укроборонпромі": акт щодо Гладковського-молодшого скеровано до суду

Розкрадання в "Укроборонпромі": акт щодо Гладковського-молодшого скеровано до суду

Ексклюзивно
Розкрадання в "Укроборонпромі": акт щодо Гладковського-молодшого скеровано до суду
. Ігор Гладковський. Скріншот: Ваші гроші

Фігурант справи "Оптимумспецдеталь" Ігор Гладковський 26 квітня з’явився до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, де йому вручили обвинувальний акт. Обвинувачення щодо Гладковського-молодшого вже скеровано до суду.

Про це у коментарі Суспільному повідомила речниця САП Ольга Постолюк.

"Йому (Ігору Гладковському — ред.) вручили обвинувальний акт і найближчим часом цей обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті", — повідомила речниця.

За її словами, Ігора Гладковського не затримували, а він з'явився до САП самостійно: "Він з'явився до САП... Йому прокурор вручив обвинувальний акт".

Згодом, як повідомила Постолюк, ВАКС призначить дату підготовчого засідання у справі про корупцію, однак спочатку обвинувальний акт має скеруватися до суду. За її словами, це може статися "сьогодні-завтра".

Читайте також: Гладковський подав до суду на НАБУ через "процесуальний терор"

Як згодом повідомила пресслужба НАБУ, обвинувальний акт щодо Гладковського-молодшого вже скеровано до суду.

"НАБУ і САП скерували до суду обвинувальний акт стосовно особи, якій інкримінують одержання 950 тисяч гривень за вплив на ухвалення рішення гендиректором Державної компанії "Укрспецекспорт", – йдеться в оприлюдненому на Facebook повідомленні.

Згідно з матеріалами слідства, Ігор Гладковський, син іншого фігуранта справи у розкраданнях в "Укроборонпромі" Олега Гладковського, разом із ще низкою осіб у 2015-2017 роках реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК "Укроборонпром" із використанням ТОВ "Оптимумспецдеталь" та інших суб’єктів господарювання. За це Гладковський мав вигоду, яка, за домовленостями, повинна була становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором обвинувачений отримав 950 тис. грн неправомірної вигоди. Дії особи кваліфіковані за ч.2 ст.369-2 КК України ("Зловживання впливом").

Підозру Ігорю Гладковському вручили у грудні 2020 року. Рішенням суду його обмежили в ознайомленні з матеріалами до 15 квітня 2021 року. Його викликали до САП на 16 квітня та, у зв’язку з неявкою, повторно на 20 та 21 квітня для отримання копії обвинувального акта та реєстру матеріалів досудового розслідування, однак Гладковський тричі не з’явився на виклик.

Що відомо

  • У лютому 2019 року сайт Bihus.info опублікував інформацію, згідно з якою Олег Гладковський разом із його сином Ігорем був причетний до корупційних схем із закупівлі російських запчастин для української військової техніки. П'ятий президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського між першим та другим турами президентських виборів 2019 року.
  • Загалом, слідство встановило вісім учасників корупційної схеми, реалізованої за участі ТОВ "Оптимумспецдеталь". Із них дві особи засуджено, троє – на лаві підсудних. Ще троє залишаються підозрюваними (із особою, якій наразі повідомлено про підозру).
  • В межах розслідування встановлено, що за час дії схеми за участі ТОВ "Оптимумспецдеталь", ДК "Укроборонпрому" поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, при цьому до бюджету не надійшло понад 49 млн грн, із яких 25,77 — податок на додану вартість, 23,57 — податок на прибуток.
  • 22 квітня НАБУ оголосило Ігоря Гладковського у розшук.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок