"Справа Свинарчуків": НАБУ та САП вручили ще одну підозру

"Справа Свинарчуків": НАБУ та САП вручили ще одну підозру

"Справа Свинарчуків": НАБУ та САП вручили ще одну підозру
Наші гроші

НАБУ та САП повідомили про підозру в одержанні 950 тисяч гривень хабаря фігуранту справи "Оптимумспецдеталь" Ігорю Гладковському.

Інформацію про це підтвердив Суспільному адвокат колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Руслан Волинець.

"Можу підтвердити, що вручили підозру. Підозру вручили, він поїхав додому" – сказав Волинець.

Він підкреслив, що Гладковський молодший не був затриманий і запобіжний захід йому не обирають.

За даними НАБУ, підозрюваний разом із ще низкою осіб у 2015-2017 рр. реалізували корупційну схему з постачання товарів невідомого походження підприємствам ДК "Укроборонпром" із використанням ТОВ "Оптимумспецдеталь" та інших суб’єктів господарювання.

Дії фігуранта кваліфіковані за ч.2 ст.369-2 КК України (Зловживання впливом).

Слідство стверджує, що завдяки зусиллям підозрюваного, ТОВ "Оптимумспецдеталь" отримувало преференції під час укладення договорів та розрахунків з підприємствами "Укроборонпрому". За що він отримував неправомірну вигоду, яка, за домовленостями, мала становити 50% від загальної суми незаконно отриманого прибутку учасників схеми. У такий спосіб лише за одним договором підозрюваний отримав 950 тис. грн. неправомірної вигоди.

Однак, на переконання слідства, це не єдиний випадок протиправної діяльності – решту фактів наразі досліджують.

Що відомо

  • У лютому 2019 року сайт Bihus.info опублікував інформацію, згідно з якою Олег Гладковський разом із його сином Ігорем був причетний до корупційних схем із закупівлі російських запчастин для української військової техніки. П'ятий президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського між першим та другим турами президентських виборів 2019 року.
  • Загалом, слідство встановило вісім учасників корупційної схеми, реалізованої за участі ТОВ "Оптимумспецдеталь". Із них дві особи засуджено, троє – на лаві підсудних. Ще троє залишаються підозрюваними (із особою, якій наразі повідомлено про підозру).
  • В межах розслідування встановлено, що за час дії схеми за участі ТОВ "Оптимумспецдеталь", ДК "Укроборонпрому" поставлено товарів на суму близько 165 млн грн, при цьому до бюджету не надійшло понад 49 млн грн, із яких 25,77 — податок на додану вартість, 23,57 — податок на прибуток.
На початок