Україна - четверта у медальному заліку Євро зі спортивної гімнастики. Результати

. UEGymnastics

"Золото" та дві "бронзи".

Збірна України закінчила виступи на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики. У заключний день змагань українські гімнасти здобули дві медалі - Ігор Радівілов став чемпіоном у опорному стрибку, а Анастасія Бачинська здобула "бронзу" у вправах на колоді.

На чемпіонаті Європи збірна України була представлена дев'ятьма спортсменами: п'ять чоловіків та чотири жінки боролися у багатоборстві, а також в індивідуальних нагородах. Загалом на турнірі розігрувалися 12 комплектів нагород (сім у чоловіків, п'ять у жінок).

Кваліфікаційні раунди змогли подолати п'ять українців, які боролися за медалі у восьми видах програми. Зрештою, у фіналах призерами стали троє українців, причому Анастасія Бачинська та Ілля Ковтун здобули нагороди на дорослому рівні у 17-річному віці.

Хто вигравав медалі для України на Євро-2021 зі спортивної гімнастики

• "Золото": Ігор Радівілов (опорний стрибок)
  • "Срібло": -
  • "Бронза": Ілля Ковтун (багатоборство), Анастасія Бачинська (вправи на колоді)

Радівілов вдруге поспіль виграв "золото" для України у опорному стрибку. У 2020 році він також став найкращим у цій дисципліні на Євро.

Ось відео спроб Ігора Радівілова в фіналі:

У медальному заліку Україна зайняла четверте місце із трьома медалями. Найкращими за підсумками турніру стали гімнасти з Росії.

Медальний залік чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики

1. Росія - 5 "золото" + 6 "срібло" + 1 "бронза"
  2. Велика Британіія - 1+1+4
  3. Швейцарія - 1+1+2
  4. Україна - 1+0+2
  5. Туреччина - 1+0+1

Розгромну перемогу в медальному заліку здобула Росія - п'ять з дванадцяти золотих медалей, виграні обидва багатоборства. Усі інші збірні виграли не більше одного "золота". Загалом на подіум підіймалися представники 12 країн.

Україна у медальному заліку - четверта, і на особистих чемпіонатах Європи це найкращий результат з 2017 року (тоді було чотири медалі та два "золота"). А у 2019 році - було лише одне "срібло".

Важливо. Мова йде саме про чемпіонати Європи, на яких гімнасти виступали у особистій першості: вони відбуваються в непарні роки. А в парні роки - проходять командні гімнастичні Євро (замість особистого багатоборства - командне).

Які досягнення встановила Україна на Євро зі спортивної гімнастики

• 4 - Ігор Радівілов виграв четверте "золото" в кар'єрі на чемпіонатах Європи. Усього в нього 11 медалей.
  • 5 - Ілля Ковтун став п'ятим гімнастом, який вигравав медаль для України у багатоборстві на чемпіонаті Європи. І другим наймолодшим в історії.
  • 17 - двоє гімнастів, Ілля Ковтун та Анастасія Бачинська, виграли медаль у 17 років.