Рівне опинилось на 8-му місці комфортності для ІТ. Думка місцевого айтівця

Рівне опинилось на 8-му місці комфортності для ІТ. Думка місцевого айтівця

Ексклюзивно
Рівне опинилось на 8-му місці комфортності для ІТ. Думка місцевого айтівця скрін з сайту dou.ua

Рівне посіло 8-ме місце у рейтингу комфортних для спеціалістів ІТ-сфери українських міст. Таке опитування проводила Спільнота розробників України DOU. Очолило рейтинг місто Івано-Франківськ, далі йдуть Львів та Вінниця.

Суспільне попросило рівненського айтівця із десятирічним стажем прокоментувати результати цього дослідження

Як оцінювали

Серед показників, що оцінювали, є як і об’єктивні, так і суб’єктивні:

  • загальне враження про місто;
  • доходи та можливості для кар’єри в ІТ;
  • розвиток ІТ-спільноти;
  • вартість житла;
  • транспортне сполучення між містами та іншими країнами;
  • зручність переміщення містом;
  • комфорт проживання та якість міського середовища;
  • освіта, медицина, безпека та рівень злочинності;
  • екологічна ситуація та наявність поблизу великих рекреаційних зон.

Для рейтингування опитали чотири тисячі айтівців. В тому числі їм поставили питання: "Що б ви порадили, якби ваш знайомий ІТ-фахівець переїжджав у ваше місто?". Респондентам запропонували оцінити комфорт свого міста за шкалою від 1 до 10.

Загалом Спільнота розробників України DOU у створеному рейтингу приходить до висновку, що найкомфортнішими містами для проживання айтівців є невеликі міста на заході України.

"Але для побудови ІТ-кар’єри, схоже, все-таки потрібно мешкати у великих містах, а точніше — у Києві. Проте, можливо, найближчим часом ІТ-ринок трансформується, і тоді переваг у столиці залишиться ще менше", – вказано на сайті.

Чому Рівне на 8-му місці

У дослідженні йдеться, що як і інші міста середнього розміру, Рівне не може похвалитися особливим розвитком ІТ-спільноти (тут живуть і працюють тільки 0,4% українських ІТ-спеціалістів).

Проте медіанні зарплати тут дещо вищі, ніж у Тернополі та Хмельницькому, які розташувалися на кілька позицій вище (медіанна зарплата в Рівному становить $1387, а в Хмельницькому та Тернополі $1100 та $1000 відповідно). Айтівці з Рівного краще оцінюють свої можливості для роботи та професійного розвитку, ніж їхні колеги з Тернополя та Хмельницького.

"Рівне не має яскраво виражених переваг чи недоліків. За тими показниками, які ми досліджували, воно посідає середні позиції, чим і обумовлене його місце в рейтингу", – йдеться в дослідженні.

На думку ІТ-спеціалістів, які живуть тут, найбільші переваги міста — невеликий розмір (так вважає 62% опитаних) і можливість знайти хороше житло за прийнятною ціною (32%). Ціни на нерухомість у Рівному теж на середньому рівні — однокімнатна квартира в новобудові коштує приблизно $23 тисячі.

Добре ІТ-спеціалісти відгукнулися про розвиток сфери торгівлі та послуг (оцінили у 4,1 бала з 5, середнє значення для всіх міст 3,8), а також сполучення з іншими містами та країнами (3,9 проти 3,5).

Серед недоліків Рівного – погано розвинена транспортна інфраструктура: передусім для авто (2,9 бала проти 3,1) та велосипедів (1,9 бала проти 2,3), невеликий історичний центр міста (так вважають 47% опитаних) і погана збереженість історичних будівель і місць (2,7 бала проти 3,1 у середньому для всіх міст), а також віддаленість від великих рекреаційних зон (2,8 бала проти 3,2).

Думка рівненського айтівця

Оцінити такий рейтинг і позицію Рівного Суспільне попросило Василя Станіславчука. Чоловік працює в IT упродовж 10 років. Його спеціалізація – python-програмування. Загалом з оцінкою комфортності міста Рівного для айтішників у рейтингу Спільноти розробників України DOU він погоджується.

"Якщо порівнювати з Києвом і Львовом, рейтинг, мені здається, відповідає дійсності. Тут розмір міста набагато менший, житло дешевше, інфраструктура для ІТ-спільноти нерозвинена… якщо, знову ж таки, порівнювати. Але вона розвивається упродовж останніх трьох років. У нас з’явився ІТ-кластер, в нас спілкування між компаніями, мені здається, стає більш налагодженим", – каже айтівець.

Читайте також: Латвійський посол у Рівному домовився про проведення ІТ-форуму

Василь Станіславчук додає, що у Рівному за роки є прогрес у відкритті нових компаній, а зарплати дійсно стають кращими.

"Перевага відносно витрат безперечна. Якщо думати про оренду житла, то втричі дешевше, ніж у Києві", – зазначає рівнянин.

І додає, що кількість вакансій на ІТ-ринку постійно росте, як і попит на ІТ-школи у Рівному.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди